SOFTWAREJak przenieść archiwum GG?

Jak przenieść archiwum GG?

Korzystasz z komunikatora Gadu Gadu i zależy Ci na przeniesieniu archiwum rozmów z jednego komputera na drugi, lub na zupełnie inny dysk? W tym poradniku radzimy jak przenieść archiwum GG.

 

Jak przenieść archiwum GG? - zdjęcie

Jak przenieść archiwum GG w Windows XP?

1. Uruchamiamy komunikator Gadu Gadu i przechodzimy do zakładki Kontakty.

2. Z poziomu Kontakty przechodzimy do opcji Eksportuj kontakty do pliku, po czym nasze archiwum zostaje zapisane na dysku.

3. Teraz przechodzimy do miejsca na dysku, gdzie zainstalowany jest program GG. Domyślnie będzie to C:\Documents and Setting\Nazwa profilu użytkownika\Dane aplikacji\Gadu Gadu.

4. Przechodzimy do katalogu opisanego numerem używanego komunikatora, gdzie powinien znajdować się plik (archiwum) o nazwie Archive.db. Kopiujemy ten plik na inny komputer lub dysk – koniecznie w tym samym folderze, gdzie zainstalowany jest komunikator GG – koniecznie według schematu C:\Documents and Setting\Nazwa profilu użytkownika\Dane aplikaji\Gadu Gadu.

5. Może się zdarzyć sytuacja, kiedy folder Dane aplikacji nie będzie widoczny na innym dysku. Aby to zmienić należy z górnych zakładek przejść do opcji Narzędzie -> Opcje folderów -> Widok. Następnie zaznaczamy opcję Pokaż ukryte pliki i foldery, po czym zatwierdzamy zmiany przyciskiem OK.

Jak przenieść archiwum GG w Windows 7 i Vista?

Przenoszenie archiwum GG w systemie Windows 7 i Vista odbywa się w taki sam sposób jak opisany powyżej. Jedyną różnicą o której należy pamiętać to ścieżka dostępu do zapisanego pliku z naszym archiwum.

Domyślna ścieżka w GG na Windows 7 i Vista to: C:\Users/Użytkownicy\Nazwa profilu użytkownika\AppData\Roaming\Gadu Gadu.

Podobnie jak w przypadku Windowsa XP, interesuje nas plik Archive.db. Należy również pamiętać, aby zawsze zostawić kopię zapasową archiwum – w tym celu przy przenoszeniu nie wybieramy opcji Wytnij -> Wklej, tylko Kopiuj -> Wklej.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: