MOBILESmartfon czy tablet? Co przyda się w domu?

Smartfon czy tablet? Co przyda się w domu?

Od kiedy smartfony stały się bardzo popularne i niemal każdy je posiada, telefony stacjonarne przestały mieć sens. Smartfon to bardzo uniwersalne urządzenie, w którym funkcja telefonowania i wysyłania wiadomości SMS jest tylko jedną z wielu. Czy posiadanie smartfona w domu jest potrzebne? A może lepszym wyborem będzie tablet?

 

Nie ma wątpliwości, że smartfon to urządzenie osobiste i trudno korzystać z niego przez wiele osób. Zazwyczaj smartfon towarzyszy nam w codziennych obowiązkach, w pracy, na uczelni, w podróży czy podczas spaceru. Zabierając go ze sobą uniemożliwiamy korzystanie z niego innym członkom rodziny.

 

Smartfon czy tablet? Co przyda się w domu? - zdjęcie

 

Podobną funkcjonalność może mieć tablet, który również wyposażony jest w moduł WiFi, niekiedy również w modem 4G LTE, umożliwia wykonywanie połączeń oraz odbieranie wiadomości SMS i e-mail, a na dodatek ma większy ekran, który ułatwia korzystanie z urządzenia i sprawia, że filmy wyglądają lepiej, zaś przeglądanie Internetu jest wygodniejsze.

 

 

Ze względu na wymiary, szczególnie wersji z 10-calowym ekranem, mobilność tabletów jest dość ograniczona, co sprawia, że jest to sprzęt, który idealnie sprawdzi się w domu, jako zamiennik mniejszego smartfona. Zaawansowane tablety mają świetną wydajność, więc sprawdzą się również jako platforma do gier. Poza tym duży ekran oraz wygoda użytkowania sprawia, że tablet może przeistoczyć się w centrum domowej rozrywki oraz sterowania, tzw. smart home.

Autor

Kamil
2+2=

Komentarze - Smartfon czy tablet? Co przyda się w domu?

  • ~ joe telefony stacjonarne przestały mieć sens ?? może rowery też? mamy przecież samochody

PARTNERZY SERWISU: