KOMPUTERJak przyspieszyć uruchamianie komputera?

Jak przyspieszyć uruchamianie komputera?

Uruchamianie świeżego systemu Windows 10 jest szybkie i trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu sekund. Niestety po miesiącach proces ten wielokrotnie się wydłuża, co jest irytujące. Jest kilka sposobów, aby to zmienić. Poniżej opisujemy jeden z nich.

 

W większości przypadków na czas uruchamiania się systemu operacyjnego mają wpływ programy, które uruchamiają się razem z nim. Nie zawsze są one konieczne do działania komputera, bardzo często w ogóle z nich nie korzystamy.

 

Aby wyłączyć zbędne programy uruchamiane wraz z systemem Windows 10, uruchamiamy Menadżera zadań i przechodzimy do zakładki Uruchamianie.

 

Jak przyspieszyć uruchamianie komputera? - zdjęcie

 

 

W zakładce tej znajdziemy listę uruchamianych wraz z systemem programów, ich status oraz wpływ na uruchamianie. Programy, które mają niewielki wpływ na uruchamianie systemu możemy zostawić. Większe znaczenia mają programy, które mają wysoki wpływ na proces uruchamiania. Warto rozważyć ich wyłączenie. W tym celu klikamy prawym przyciskiem myszy na daną pozycję i z menu wybieramy Wyłącz. W każdej chwili możemy ponownie włączyć uruchamianie danego programy w ten sam sposób.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: