INTERNETJak skrócić zbyt długi adres internetowy?

Jak skrócić zbyt długi adres internetowy?

Buszując w sieci i przeglądając strony internetowe rzadko kiedy zwracamy uwagę na to, co wyświetla się w pasku adresu przeglądarki. Niekiedy adresy składają się z około 10 znaków, innym razem ich liczba może przekroczyć 100 – długość rośnie w miarę zagłębiania się w podstrony witryny lub przy otwieraniu zdjęć itp. Czy to ma jakiekolwiek znaczenie? Co zrobić, aby taki link skrócić i po co w ogóle to robić?

Co prawda podczas przeglądania Internetu długość adresu nie ma żadnego praktycznego znaczenia, to już w momencie, gdy chcemy coś przesłać znajomemu pocztą elektroniczną lub za pomocą komunikatora internetowego, link zajmujący kilka linijek może wprowadzić spore zamieszanie. Na szczęście jest sposób na to, aby szybko i sprawnie skrócić bardzo długi link do miniaturowej postaci. Jak to zrobić?

Oczywiście ręczne skrócenie linku jest niemożliwe, ale wystarczy odwiedzić specjalną stronę i wykonać dosłownie kilka kliknięć myszką, aby z bardzo długiego linku zrobiła się miniaturka. Rzecz jasna w pierwszej kolejności otwieramy przeglądarkę internetową, a następnie przechodzimy do strony, której adres chcemy skrócić. Następnie klikamy prawym przyciskiem myszy w polu paska adresu i z menu kontekstowego wybieramy „Kopiuj”. Możemy również skorzystać ze skrótu Ctrl+C.

Jak skrócić zbyt długi adres internetowy? - zdjęcie

Następnie w nowej zakładce lub nowym oknie przeglądarki otwieramy tinyurl.com i w odpowiednie pole pod opisem „Enter a long URL to make tiny:” wklejamy link, który chcemy skrócić korzystając z kombinacji Ctrl+V lub wybierając odpowiednią opcję z menu kontekstowego po kliknięciu prawym przyciskiem w odpowiednim miejscu. Po wklejeniu adresu klikamy na „Make TinyURL!”

Jak skrócić zbyt długi adres internetowy? - zdjęcie 2

Po krótkiej chwili adres (w naszym przypadku składający się ze 107 znaków) zostanie znacznie skrócony. Teraz wystarczy zaznaczyć nowy adres i skopiować go do okna z rozmową lub wiadomości e-mail.

Jak skrócić zbyt długi adres internetowy? - zdjęcie 3

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: