INTERNETJak sprawdzić prędkość internetu?

Jak sprawdzić prędkość internetu?

Chcesz sprawdzić prędkość swojego internetu? To niezwykle proste - wystarczy kilkadziesiąt sekund by znać dokładne informacje dotyczące jakości połączenia internetowego. 

 

 

Wystarczy skorzystać z aplikacji online o nazwie SpeedTest, która mierzy wydajność internetu w oparciu o ponad 2500 serwerów rozlokowanych w całym świecie. Zasada działania aplikacji jest prosta – program łączy się z najbliższym serwerem i dokonuje pomiaru PING-u (im mniejszy, tym lepszy), prędkości pobierania (download) oraz wysyłania (upload). Wynik jest podawany w formie graficznej. 

 

By zbadać prędkość internetu postępuj następująco:

 

1. Wejdź na stronę SpeedTest

2. Uruchom przycisk Begin Test/Rozpocznij test

3. Poczekaj na wynik

4. Jeśli chcesz podzielić sie swoim wynikiem – kliknij Share this result/Udostępnij ten wynik, co wywoła okno z opcjami udostępniania (Facebook, Twitter, link, grafika). 

 

 

Jeśli uważasz, że wynik testu jest niewiarygodny, możesz zmienić serwer i powtórzyć cały proces. Korzystanie z programu SpeedTest w celu sprawdzenia wydajności internetu jest dobrym pomysłem, gdyż aplikacja cechuje się wiarygodnością co doceniają użytkownicy, którzy dokonują codziennie ponad 5 mln badań swojego połączenia.

2+2=
WSZYSTKIE KOMENTARZE
  • ~ Marek45 Warto robić te testy łącza gdy jestesmy podpieci pod kabel. Wyniki diametralnie sie różnią. generalnie różnice są tak znaczace nie raz ze trudno uwierzyć. /www.predkosc.pl/result/20181183638-f3e4/ to wynik ze speed test na wiwi na kablu 40 downloadu