INTERNETJak usunąć konto pocztowe na o2.pl

Jak usunąć konto pocztowe na o2.pl

Czasem zdarza się, że chcemy usunąć starą skrzynkę poczty elektronicznej, z której od jakiegoś czasu po prostu nie korzystamy. W niektórych serwisach jest to banalnie proste. Niestety istnieją też tacy dostawcy, którzy ukryli opcję usunięcia konta pocztowego w gąszczu różnych opcji. Tym razem zademonstrujemy Wam, jak w dosłownie w kilku krokach usunąć niechcianą skrzynkę pocztową w serwisie o2.pl.

 

Jak usunąć konto pocztowe na o2.pl - zdjęcie

 

Co ciekawe, usuwanie konta poczty e-mail w serwisie o2.pl jest niezwykle proste. Na początku nie musimy nawet logować się na swoją skrzynkę. Wystarczy jedynie, że na pasku adresowym naszej przeglądarki wpiszemy https://profil.o2.pl/edycja/.

 

Jak usunąć konto pocztowe na o2.pl - zdjęcie 2

 

Zostaniemy przeniesieni na stronę, gdzie należy podać swój login o2 oraz hasło. Dane te są konieczne do usunięcia poczty email. Po ich wpisaniu wybieramy opcję USUŃ KONTO, która znajduje się po prawej stronie ekranu. Po kliknięciu w przycisk następuje przekierowanie do kolejne j strony z ostrzeżeniem. Tutaj naszym oczom ukazuje się komunikat na temat konsekwencji związanych z trwałym wykasowaniem konta. Jeśli zapoznamy się z jego treścią, wybieramy duży przycisk USUŃ.

 

Jak usunąć konto pocztowe na o2.pl - zdjęcie 3

 

Teraz możemy, ale nie musimy podać powód usunięcia skrzynki e-mail i ponownie wybieramy USUŃ, wcześniej jednak raz jeszcze zostaniemy poproszeni o podanie hasła. W ten oto sposób pomyślnie skasowaliśmy nasze konto.

 

Jak usunąć konto pocztowe na o2.pl - zdjęcie 4

 

Warto jednak pamiętać, że skrzynka zostanie usunięta na trwałe dopiero po upływie 30 dni od dokonania wyżej wymienionych czynności.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: