INTERNETJak usunąć konto pocztowe na wp.pl

Jak usunąć konto pocztowe na wp.pl

Obecnie wiele portali internetowych oferuje darmowe skrzynki poczty elektronicznej. Czasem zdarza się, że mamy kilka skrzynek w różnych serwisach i chcielibyśmy usunąć te, z których nie korzystamy. Tym razem pokażemy Wam jak skutecznie zlikwidować konto e-mail w serwisie Wirtualna Polska.

 

Jeżeli chcemy pozbyć się konta pocztowe na wp.pl najpierw musimy się na nie zalogować. Kiedy już jesteśmy zalogowany wybieramy zakładkę OPCJE (góra ekranu), a po pojawieniu się rozwijanego menu klikamy w KONTO oraz kolejno MÓJ PROFIL.

 

Jak usunąć konto pocztowe na wp.pl - zdjęcie

 

Teraz zostaniemy przeniesieni na kolejną stronę z różnego rodzaju opcjami. My jednak powinniśmy się zainteresować lewą stroną ekranu, gdzie widnieje niewielki napis USUŃ KONTO z ikoną krzyżyka.

 

Jak usunąć konto pocztowe na wp.pl - zdjęcie 2

 

Klikamy w tę opcję. Po jej wybraniu, serwis poinformuje nas o tym, ze operacja usunięcia konta jest nieodwracalna i poprosi o zaznaczenie powodu rezygnacji z usług poczty elektronicznej wp.pl. Rzecz jasna nie musimy podawać żadnego powodu. Na dole ekranu znajduje się także pole do wpisana hasła. W celu usunięcia konta podajemy wspomniane hasło i klikamy w szary przycisk USUŃ KONTO.

 

Jak usunąć konto pocztowe na wp.pl - zdjęcie 3

Jak usunąć konto pocztowe na wp.pl - zdjęcie 4

 

Gotowe, nasz stary adres e-mail został właśnie skutecznie zlikwidowany.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: