MOBILEJak w Androidzie wyłączyć internet?

Jak w Androidzie wyłączyć internet?

Smartfony z systemem Android pozwalają użytkownikom wygodnie surfować po sieci, pobierać różnego rodzaju gry i aplikacje oraz wysyłać maila. Wszystko to jednak wiąże się z koniecznością połączenia z Internetem. Jeśli jesteśmy w obrębie sieci bezprzewodowej WiFi, połączenie takie nie wiąże się z żadnymi kosztami. Jeśli jednak korzystamy z pakietu danych od operatora to do naszego rachunku może zostać doliczona dodatkowa kwota. Jak w prosty i szybki sposób wyłączyć Internet w Androidzie tak, by mieć pewność, że nie zostanie pobrana żadna opłata bez naszej wiedzy? Przeczytajcie poniżej.

 

Jeśli chcemy zablokować połączenie z Internetem w smartfonie z systemem Android, możemy to zrobić na dwa sposoby. Szybki - poprzez skrótowe menu na wysuwanym górnym pasku oraz nieco wolniejszy, przez dostanie się do odpowiednich opcji w menu głównym.

 

Sposób pierwszy:

Po odblokowaniu ekranu głównego zsuwamy ruchem palca górny pasek menu. Tam do wyboru jest kilka opcji. Nas interesuje ta, która podpisana jest jako Dane (symbol z dwiema strzałkami). Aby wyłączyć połączenie z siecią klikamy ją tak, by z niebieskiego koloru zrobiła się szara. Jeśli nie chcemy łączyć się z siecią poprzez WiFi należy zrobić to samo dla symbolu WiFi (zazwyczaj znajduje się zaraz obok Danych).

 

Jak w Androidzie wyłączyć internet? - zdjęcie

 

Sposób drugi:

Połączenie z Internetem możemy wyłączyć także przez Menu główne > Ustawienia > Dane komórkowe. Na samej górze ekranu jest specjalny przełącznik, który należy ustawić w pozycji O (wyszarzony). Gotowe - właśnie wyłączyliśmy połączenie z siecią Internet.

 

Jak w Androidzie wyłączyć internet? - zdjęcie 2 Jak w Androidzie wyłączyć internet? - zdjęcie 3 Jak w Androidzie wyłączyć internet? - zdjęcie 4

 

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: