KOMPUTERJak wyczyścić klawiaturę laptopa?

Jak wyczyścić klawiaturę laptopa?

Klawiatura naszego laptopa to istny magazyn okruszków jedzenia, kurzu, bakterii i pomniejszych śmieci. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy, co tak naprawdę ląduje między klawiszami naszej klawiatury. Od czasu do czasu, nawet laptopowi należy się porządne sprzątanie, nie zapominając o jego klawiaturze. Jednak jak ją dokładnie wyczyścić bez uszkadzania? Oto krótki poradnik.

 

Jak wyczyścić klawiaturę laptopa? - zdjęcie

 

Nie należy zapominać o czyszczeniu klawiatury w naszym laptopie. Nie tylko ze względów higienicznych, ale także dlatego, by ta działała poprawnie przez cały okres użytkowania komputera. Sprawa wygląda dość prosto jeśli posiadamy laptopa z odseparowanymi klawiszami, które są dookoła oblane plastikiem i nie przepuszczają do środka obudowy żadnych zabrudzeń. W tym przypadku najpierw wyłączamy komputer, wyciągamy wszystkie kable, pendrive'y itd i zabieramy się do pracy. Wcześniej dobrze jest się zaopatrzyć w sprężone powietrze (pojemnik podobny do standardowego dezodorantu w spray'u). Na początku, używając sprężonego powietrza dokładnie wydmuchujemy wszystkie drobinki kurzu z każdego zakamarka klawiatury. Następnie wilgotną szmatką przecieramy powierzchnię klawiszy, uważając, by nie naciskać ich zbyt mocno. Na końcu zaś również wilgotną szmatką lub patyczkiem z watą dokładnie czyścimy krawędzie klawiszy. Pozostawiamy laptopa na kilkanaście minut i gotowe. Klawiatura lśni jak nowa.

 

 

Jak wyczyścić klawiaturę laptopa? - zdjęcie 2

 

Sprawa wygląda nieco inaczej z klawiaturami starszego typu, gdzie okruchy oraz brud łatwiej dostają się między klawisze. Tutaj także warto użyć sprężonego powietrza, ale dopiero po wypięciu klawiszy. Pamiętajcie, aby klawisze wypinać bardzo delikatnie, tak by nie uszkodzić ich zaczepów. Przed przystąpieniem do pracy warto zrobić zdjęcie naszej klawiaturze, by potem nie pomylić położenie klawiszy podczas ich ponownego wpinania. Po wypięciu klawiszy, należy wnętrze klawiatury dokładnie potraktować sprężonym powietrzem. Następnie wszystkie wypięte klawisze dokładnie umyć (może być to woda lub roztwór z alkoholem) i wysuszyć. Po wysuszeniu wpiąć na miejsce i gotowe. Nasza klawiatura znowu błyszczy.

 

Jak wyczyścić klawiaturę laptopa? - zdjęcie 3

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: