INTERNETJak zresetować router?

Jak zresetować router?

Czasem zdarza się, że po jakimś czasie zapominamy haseł dostępu do różnych kont, programów czy urządzeń. Jeśli przytrafi się nam to w przypadku routera, najlepszą opcją, aby dostać się ponownie do jego ustawień jest reset, czyli przywrócenie ustawień fabrycznych. Jak szybko zresetować router? O tym dowiecie się z dalszej części tekstu.

 

 

 

Są dwa rodzaje resetu - miękki oraz twardy. Na początku, aby nie utracić wszystkich danych należy spróbować pierwszej opcji. Aby wykonać miękki reset należy odłączyć zasilanie routera na co najmniej kilka - kilkanaście sekund. Po ponownym podłączeniu kabla zasilającego na routerze powinny pojawiać się kolejne diody. Po chwili spróbujcie połączyć się z siecią. Jeśli wszystko będzie działać poprawnie, oznacza to, że miękki reset pomógł. Jeśli nie, należy przejść do kroku numer dwa, czyli...

 

 

Hard restet

Hard, czyli twardy reset polega na powrocie do ustawień fabrycznych routera. Należy wykonać go tylko wtedy, kiedy jesteśmy w stu procentach pewni, że nasza sieć nie działa właśnie z powodu routera. W celu zresetowania urządzenia należy zlokalizować na jego obudowie przycisk oznaczony jako RESET. Zazwyczaj jego wciśnięcie wymaga użycia cienkiego przedmiotu (zapałka, wykałaczka). W momencie, kiedy router jest podłączony do zasilania wciskamy i przytrzymujemy przycisk RESET przez około kilkanaście do kilkudziesięciu sekund. Po wszystkim zaglądamy do instrukcji i sprawdzamy fabryczne login i hasło. Jeśli dzięki nim zalogujemy się do routera to znaczy, że restet się powiódł i na nowo możemy skonfigurować naszą sieć.

2+2=
WSZYSTKIE KOMENTARZE
  • ~ xox Restart twardy jest dobrym rozwiązaniem ale trzeba ponownie skonfigurować urządzenie.