INTERNETJak zresetować router?

Jak zresetować router?

Czasem zdarza się, że po jakimś czasie zapominamy haseł dostępu do różnych kont, programów czy urządzeń. Jeśli przytrafi się nam to w przypadku routera, najlepszą opcją, aby dostać się ponownie do jego ustawień jest reset, czyli przywrócenie ustawień fabrycznych. Jak szybko zresetować router? O tym dowiecie się z dalszej części tekstu.

 

 

Jak zresetować router? - zdjęcie

 

Są dwa rodzaje resetu - miękki oraz twardy. Na początku, aby nie utracić wszystkich danych należy spróbować pierwszej opcji. Aby wykonać miękki reset należy odłączyć zasilanie routera na co najmniej kilka - kilkanaście sekund. Po ponownym podłączeniu kabla zasilającego na routerze powinny pojawiać się kolejne diody. Po chwili spróbujcie połączyć się z siecią. Jeśli wszystko będzie działać poprawnie, oznacza to, że miękki reset pomógł. Jeśli nie, należy przejść do kroku numer dwa, czyli...

 

Jak zresetować router? - zdjęcie 2

 

Hard restet

Hard, czyli twardy reset polega na powrocie do ustawień fabrycznych routera. Należy wykonać go tylko wtedy, kiedy jesteśmy w stu procentach pewni, że nasza sieć nie działa właśnie z powodu routera. W celu zresetowania urządzenia należy zlokalizować na jego obudowie przycisk oznaczony jako RESET. Zazwyczaj jego wciśnięcie wymaga użycia cienkiego przedmiotu (zapałka, wykałaczka). W momencie, kiedy router jest podłączony do zasilania wciskamy i przytrzymujemy przycisk RESET przez około kilkanaście do kilkudziesięciu sekund. Po wszystkim zaglądamy do instrukcji i sprawdzamy fabryczne login i hasło. Jeśli dzięki nim zalogujemy się do routera to znaczy, że restet się powiódł i na nowo możemy skonfigurować naszą sieć.

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Jak zresetować router?

  • ~ xox Restart twardy jest dobrym rozwiązaniem ale trzeba ponownie skonfigurować urządzenie.

PARTNERZY SERWISU: