KOMPUTERKomputer dla gracza do 2000 zł

Komputer dla gracza do 2000 zł

Chcesz kupić komputer dysponując relatywnie niewielkim budżetem 2000 zł? Podpowiadamy jak to zrobić z rozsądkiem!

 

Pecet czy laptop?

 

W przypadku budżetu na poziomie 2000 zł nie ma wyjścia - nie znajdziemy laptopa do gier za taką kwotę. Przenośne komputery wycenione za ok. 2 tys. zł to propozycje dla użytkowników biurowych, ewentualnie pozwalające na uruchamianie starszych gier. 

 

Komputer dla gracza do 2000 zł - zdjęcie

 

Komputer z supermarketu?

 

Bez wątpienia - nie warto kupować komputerów złożonych w zestawach supermarketowy. Mimo, że są budowane na powszechnie znanych podzespołach, to gdzieś znajduje się haczyk - a to karta graficzna jest gorsza niż procesor, a to płyta główna to najtańszy element dostępny na rynku, a dużym problemem są przeciętne lub wręcz słabe zasilacze. Wszystko po to by cena była atrakcyjna. Oczywiście, komputery znanych marek mogą być dobre i rozsądnie skomponowane, ale w przypadku komputera typu PC, lepiej samemu dobrać podzespoły. 

 

Nowe czy używane?

 

W cenie 2000 zł dobrze byłoby postawić na elementy używane, ale nie wszystkie warto kupić z drugiej ręki. Lepiej żeby karta graficzna była nowa - nigdy nie wiemy jak była eksploatowana, a ten element komputera należy do najbardziej awaryjnych. Nie powinno być problemów z używanymi procesorami, które nie są awaryjne. Podobnie jak pamięci RAM. 

 

Nie umiem złożyć samodzielnie komputera? Co zrobić? 

 

Możesz zamówić w jednym z dużych sklepów internetowych wszystkie podzespoły i poprosić o złożenie ich w całość lub wybrać się do stacjonarnego sklepu komputerowego z taką prośbą. Często złożenie będzie darmowe, w najgorszym wypadku będziesz musiał dopłacić kilkadziesiąt złotych. 

 

Komputer dla gracza do 2000 zł - zdjęcie 2

 

Oto przykładowa konfiguracja komputera za 2000 zł, nie wliczając urządzeń peryferyjnych, czyli myszki, monitora i klawiatury. 

 

Procesor: Intel Core i5-4440 - 648 zł 

 

Płyta główna:  MSI B85M-G43 - 216 zł

 

RAM: Kingston HyperX Red 4 GB 1600 Mhz - 146 zł

 

Karta graficzna: Zotac GeForce GTX 650 Ti - 423 zł

 

Dysk: Western Digital Caviar Blue 500 GB- 178 zł

 

Zasilacz: SilentiumPC Vero 500W - 149 zł 

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: