KOMPUTERKomputer nie widzi drukarki – co zrobić?

Komputer nie widzi drukarki – co zrobić?

Kupiłeś nową drukarkę, podłączasz urządzenie, ale komputer jej nie widzi? A może nagle sprzęt przestał widzieć drukarkę używaną na co dzień? Poniżej odpowiadamy na pytanie: co zrobić, jeśli komputer nie widzi drukarki.

 

Komputer nie widzi drukarki – co zrobić? - zdjęcieKomputer nie widzi drukarki – co zrobić?

1. Sprawdź z poziomu panelu sterowania, czy zainstalowane są aktualne sterowniki. Następnie należy sprawdzić dokładną nazwę producenta, nazwę urządzenia oraz model. Z reguły wszystkie aktualne sterowniki znanych firm produkujących drukarki można pobrać za darmo ze strony producenta. Warto zwrócić również uwagę na aktualnie posiadany system operacyjny, gdyż po zmianie na nowszy mogą nie działać odpowiednie sterowniki.

2. Przy pobieraniu sterowników należy pamiętać, że instalacja powinna być wykonywana przy odłączonej drukarce, gdyż często jeśli wykonujemy tę czynność przy podłączeniu do komputera, to mogą nie zostać wykryte. Dopiero po instalacji sterowników należy podłączyć drukarkę i sprzęt po chwili powinien być wykryty.

3. Sprawdź, czy drukarka jest podłączona prawidłowo. Problem może wydać się oczywisty, ale najczęściej to właśnie obluzowany kabel sprawia, że drukarka nie funkcjonuje jak należy.

4. Sprawdź, czy kabel nie został uszkodzony. Uszkodzenie może być czasem ledwie dostrzegalne, ale jeśli mamy taką możliwość to warto sprawdzić czy działa z innym kablem.

5. Przeskanuj komputer w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania. Istnieją wirusy, które infekując komputer blokują dostęp do drukarki.

6. Sprawdź, czy w drukarce nie zabrakło tuszu. Problem ten występuje w sytuacji, gdy drukarka jest wykryta przez komputer, ale nie można wydrukować dokumentu.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: