AGDMikrofalówka - co jest ważne podczas wyboru?

Mikrofalówka - co jest ważne podczas wyboru?

Kiedyś kuchenka mikrofalowa była w pewnym sensie dobrem luksusowym dostępnym dla nielicznych, drogim i zdaniem niektórych, niezdrowym. Dziś stereotypy ulegają rozsądkowi, zaś wysokie ceny odeszły w zapomnienie. Na co więc zwracać uwagę przy wyborze takiego urządzenia?

 

Pojemność

Oprócz ustalenia górnej granicy budżetu, pojemność powinna być drugim kryterium wyboru. To od tego zależy czy kuchenka mikrofalowa spełni swoje zadanie, czy też będzie kolejnym nieużywanym i zbędnym sprzętem w kuchni. Zbyt mała kuchenka nie będzie w stanie zmieścić obiadu dla całej rodziny, dużej pizzy czy też kurczaka do rozmrożenia.

 

Pamiętajmy również, że działa to w dwie strony. Za duże urządzenie może zajmować bardzo dużo miejsca w kuchni. Co więcej, gdy z urządzenie będzie korzystała jedna lub maksymalnie dwie osoby, duża powierzchnia będzie się po prostu marnowała. Jedno jest pewne – należy wybierać wielkość do możliwości przestrzennych oraz potencjalnego przyszłego zastosowania.

 

Mikrofalówka - co jest ważne podczas wyboru? - zdjęcie

 

Moc

To kolejny parametr, który warto mieć na uwadze. Niektórzy uważają, że im niższa moc, tym większa energooszczędność. To błąd! Niska moc sprawia, że podgrzewanie potraw będzie trwało dłużej, jedzenie może być w związku z tym wysuszone i niesmaczne. Wyższa moc natomiast sprawia, że potrawa będzie gorąca szybciej przy zachowaniu większej ilości wartości odżywczych. To samo tyczy się nie tylko funkcji podstawowej, czyli mikrofali, ale również grilla.

 

Grill

No właśnie – grill. Świetnym dodatkiem do kuchenki mikrofalowej jest funkcja grilla. Pozwala ona między innymi na zrobienie pysznych grzanek, kiełbaski, chrupiącej zapiekanki czy też pizzy. Do wyboru mamy grill ceramiczny oraz tradycyjny. Ten pierwszy o wiele szybciej się nagrzewa, jest bardziej wydajny i oferuje zazwyczaj większą moc. Im wyższa moc, tym szybsze nagrzewanie oraz możliwości, choć tu należy uważać, aby nie przypalić potraw.

 

Sterowanie

 

Do wyboru mamy sterowanie manualne lub elektroniczne. Obecnie w większości przypadków mamy do czynienia ze sterowaniem elektronicznym zarówno za pomocą pokrętła, jak i wygodnych przycisków. Czas pracy, wybrany program itp. prezentowany jest na czytelnym wyświetlaczu, co znacząco ułatwia korzystanie z urządzenia.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: