AGDSokowirówka czy wyciskarka - co jest lepsze?

Sokowirówka czy wyciskarka - co jest lepsze?

Zdrowe odżywianie nie zawsze jest proste i szybkie. Niekiedy potrzeba sporo czasu i chęci, aby przygotować zdrowe, pyszne i odżywcze posiłki. Problemem mogą być soki – zdrowe i pyszne, ale dość trudne w przygotowaniu w domowych warunkach. Na szczęście są sokowirówki i wyciskarki. Co jest lepsze?

 

Wybór w większości jest uzależniony od indywidualnych preferencji oraz upodobań użytkowników. Dla osób, które się spieszą i chcę szybko i bezproblemowo zrobić sok z owoców i warzyw, powinni wybrać sokowirówkę. Za jego pomocą szybko i sprawnie stworzymy sok z dostępnych owoców. Urządzenie wykorzystuje ostrza oraz siłę odśrodkową – owoc lub warzywo najpierw jest rozdrabniane, a następnie wytworzony w ten sposób sok odsączany do specjalnego pojemnika.

 

Jeśli komuś zależy na jakości soku, wartościach odżywczych i może na to poświęcić nieco więcej czasu, powinien wybrać wyciskarki wolnoobrotowe. W tym urządzeniu owoce i warzywa są miażdżone, by wydobyć z nich sok, który następnie jest przefiltrowywany w celu oddzielenia miąższu. Wytwarzanie takiego soku trwa zazwyczaj bardzo długo, ale owoc lub warzywo jest wyciskane do granic, dzięki czemu z jednego pomarańcza lub jabłka otrzymamy więcej pysznego soku, niż z sokowirówki.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: