AGDZakup lodówki - na co zwracać uwagę?

Zakup lodówki - na co zwracać uwagę?

Zakup lodówki nie zdarza się zbyt często. Zazwyczaj kupując nowy sprzęt AGD chcemy, aby służył wiele długich lat bezawaryjnie i wydajnie. Dlatego też przed zakupem lodówki warto określić cele oraz odpowiednio się przygotować, aby ta wieloletnia inwestycja była w pełni opłacalna i udana.

 

Kupując lodówkę mamy nadzieję, że będzie służyła bezproblemowo przez wiele długich lat. Dlatego też wybór nie powinien być dziełem przypadku czy też zwykłej okazji, a konkretnych przemyśleń z określeniem wszystkich zalet, wad, potrzeb itp. Ważna jest nie tylko cena, ale również wielkość, budowa, udogodnienia oraz klasa energetyczna. W końcu lodówka to jedno z niewielu urządzeń, które działa praktycznie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu itp.

 

Zakup lodówki - na co zwracać uwagę? - zdjęcie

 

Zakup lodówki warto rozpocząć od określenia pojemności, która będzie wystarczająca. Zakup zbyt małej lodówki może wiązać się z późniejszymi problemami – za mało miejsca na jedzenie, np. przed świętami, podczas rodzinnych spotkań itp. W zapchanej lodówce cyrkulacja powietrza jest utrudniona, a to z kolei może przełożyć się na skrócenie trwałości potraw. Poza tym korzystanie z takiej lodówki nie jest komfortowe. Za duża lodówka z kolei to marnotrawstwo przestrzeni oraz pieniędzy. Warto określać swoje cele na przyszłość z niewielkim zapasem. Zawsze lepiej mieć nieco więcej miejsca, niż potem martwić się, gdzie wstawić garnek lub patelnię z potrawą do przechowania.

 

Należy również zwrócić uwagę na nowoczesne funkcje, takie jak No Frost, dodatkowa szuflada z regulacją temperatury, dodatkowe półki itp. Nowoczesne lodówki mają funkcję, która zapobiega osadzaniu się szronu wewnątrz. Mają również wymuszoną wiatrakami cyrkulację powietrza, dzięki czemu chłodne powietrze cały czas jest rozprowadzane po lodówce sprawiając, że potrawy są równomiernie schłodzone i świeże. Dodatkowe półki przydadzą się do ustawiania butelek z winem, mlekiem, napojów czy innych produktów.

 

 

Bardzo ważna jest również klasa energetyczna. Jak już wspomnieliśmy, lodówka pracuje praktycznie cały czas bez żadnych przerw, dlatego też niski pobór prądu jest bardzo ważny. Oczywiście najlepszym wyborem będzie lodówka w klasie A+++, ale zwróćmy uwagę na jej cenę. Jeśli różnica kwotowa pomiędzy klasą A+, A++ oraz A+++ jest bardzo duża, warto obliczyć, po ilu latach kwota zwróci się w postaci niższych rachunków.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: