AGDCiśnieniowy ekspres do kawy - na co zwracać uwagę przy wyborze?

Ciśnieniowy ekspres do kawy - na co zwracać uwagę przy wyborze?

Kupując ekspres ciśnieniowy do kawy wiele osób kieruje się głównie wyglądem zapominając o tym, że urządzenie ma robić kawę, a nie tylko dobrze wyglądać. O czym pamiętać wybierając ekspres do kawy?

 

W pierwszej kolejności warto określić sposób oraz zakres przyszłej eksploatacji. Pijąc kawę od czasu do czasu nie warto wybierać dużego ekspresu, który będzie zajmował mnóstwo miejsca i po prostu marnował swój potencjał. Duży zbiornik na wodę nie będzie wykorzystywany, zaś nalewanie wody do pełna i korzystanie z ekspresu kilka razy w tygodniu to prosta droga do odkładania się kamienia, zarazków itp.

 

Podobnie złym wyborem jest ekspres o dużym stopniu skomplikowania, wyposażony w wiele programów i opcji, jeśli użytkownik wybiera zazwyczaj jeden rodzaj kawy. Poza tym początkujący użytkownicy mogą mieć problem z przygotowaniem kawy, a co za tym idzie dość szybko się zniechęcą i zazwyczaj zrezygnują ze skomplikowanej obsługi na rzecz tradycyjnego parzenia.

 

To może działać również w drugą stronę. Za mały ekspres może nie być w stanie sprostać wygórowanym potrzebom użytkownika, który pije 2 lub 3 kawy dziennie. Jeśli z ekspresu będą również korzystać inni użytkownicy, niewielki zbiornik będzie musiał być napełniany kilka razy dziennie, zaś wydajność ekspresu będzie na granicy wytrzymałości. Wymagający miłośnicy kawy mogą również potrzebować większej ilości programów do kawy espresso, latte, cappuccino itp.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: