TECHNOLOGIENajlepsze routery 2014 – ranking

Najlepsze routery 2014 – ranking

TECHNOLOGIE 1

Routery bezprzewodowe to obecnie nieodzowna rzecz w każdym domu, w którym znajduje się łącze internetowe. Dzięki routerom możemy bez problemu korzystać z Internetu bezprzewodowo zarówno na laptopach, jak również na wszelkiego rodzaju urządzeniach mobilnych - smartfonach, tabletach czy przenośnych konsolach do gier. Dzisiejszy ranking przedstawi, naszym zdaniem, najlepsze routery do zastosowań domowych, które ujrzały światło dzienne w tym roku. Zapraszamy do lektury.

 

Najlepsze routery 2014 – ranking - zdjęcie

 

TP-LINK TD-W8960N

Cena: od około 170zł

 

TP-LINK to bez wątpienia najpopularniejsza na naszym rynku firma oferująca routery zarówno do zastosowań domowych, jak i te nieco bardziej profesjonalne. Model D-W8960N dlatego znalazł się na pierwszym miejscu, gdyż oferuje dobrą jakość i trwałość za naprawdę rozsądną cenę. Jest on dodatkowo dość popularny i sprawdzony. Warto dodać, że całość jest polecana między innymi do współdzielenia łącz typu ADSL, które oferowane są przez Netię oraz Neostradę. Mamy tutaj do czynienia między innymi z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej N, która zapewnia transfer danych nawet do 300Mb/s. Jeżeli zdarza Ci się pracować z domu to z pewnością ucieszy Cię fakt, że prezentowany router wykorzystuje technologię wsparcia tuneli IPSec VPN, która zapewnia bezpieczne połączenie pomiędzy domem, a siecią w Twojej firmie. Na koniec warto wspomnieć o wyglądzie, gdyż ten wyróżnia się na tle konkurencji - może się spodobać.

 

Najlepsze routery 2014 – ranking - zdjęcie 2

 

Linksys EA2700

Cena: od około 300zł

 

Dla tych, którym zależy na wygodzie. Linksys EA2700 to przede wszystkim banalny w konfiguracji sprzęt, który polecany jest właśnie do typowych sieci domowych. Mamy tutaj do czynienia z wykorzystaniem sieci N zapewniającej wysoki transfer danych, szeregiem przydatnych funkcji oraz bardzo wysoką trwałością, jak przystało na markę Linksys. Niestety router ten jest nieco droższy od poprzednika. Warto dodać, że całość jest niezwykle kompaktowych rozmiarów i da się ukryć w najmniejszych zakamarkach mieszkania, przez co nie psuje wystroju pomieszczenia.

 

Najlepsze routery 2014 – ranking - zdjęcie 3

 

ASUS RT-AC66U

Cena: od około 550zł

 

Tym razem coś z górnej półki. ASUS RT-AC66U to sprzęt dla nieco bardziej wymagających użytkowników. Całość, poza niebanalnym designem może pochwalić się ogromną funkcjonalnością. Mamy tutaj do czynienia między innymi z technologią 802.11ac, trzema antenami zapewniającymi znacznie lepszą siłę sygnału niż konkurencja oraz czytelny interfejs pozwalający na wszechstronną konfigurację. ASUS wraz z prezentowanym routerem daje także dostęp do darmowych usług w chmurze (między innymi przestrzeń dyskowa). Niestety za jakość i funkcjonalność trzeba słono zapłacić. Jeżeli więc nie jesteście pewni, czy w pełni wykorzystacie możliwości opisywanego sprzętu, zastanówcie się nad zakupem tańszej alternatywy. 

 

Najlepsze routery 2014 – ranking - zdjęcie 4

 

D-Link DIR-868L

Cena: od około 560zł

 

Było relatywnie tanio, było też wygodnie, nie zabrakło również sprzętu z górnej półki. Czas więc na coś oryginalnego i zarazem oferującego szeroki wachlarz funkcji. Synonimem niebanalnego designu wśród routerów z pewnością jest model DIR-868L oferowany przez firmę D-Link. Jego wygląd zrywa z tradycyjnymi kształtami najpopularniejszych modeli i z powodzeniem może posłużyć jako ozdoba nowoczesnego wnętrza. Nie musimy więc martwić się o znalezienie zakamarka, w którym chcielibyśmy go ukryć. D-Link DIR-868L Podobnie, jak wcześniej opisywany ASUS oferuje wsparcie dla sieci bezprzewodowej WiFi w najnowszym standardzie 802.11ac. Nie zabrakło tutaj także portu USB 3.0, dostępu do darmowych usług w chmurze, oraz aż 6 anten, które oferują ogromny zasięg (3 dla częstotliwości 2.4GHz oraz 3 dla częstotliwości 5GHz). Niestety jeśli ktoś pragnie oryginalnego designu, wysokiej jakości wykonania oraz szeregu dodatkowych funkcji, musi liczyć się z wysoką ceną.

 

Najlepsze routery 2014 – ranking - zdjęcie 5

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Najlepsze routery 2014 – ranking

  • ~ Sinister z tych wszystkich routerów chyba najlepiej prezentuje się ASUS RT-AC66U - zarówno pod względem możliwości, funkcjonalności jak i samego wyglądu

PARTNERZY SERWISU: