TECHNOLOGIEPora wstawać! Przegląd najlepszych budzików na Androida

Pora wstawać! Przegląd najlepszych budzików na Androida

TECHNOLOGIE 0

Chyba nikt nie lubi porannych pobudek. Na dźwięk budzika najchętniej przewrócilibyśmy się na drugi bok i spali dalej. Niestety pora wstawać. Jak skutecznie i szybko budzić się do szkoły czy pracy? Najlepiej korzystając z dobrego budzika. Te najbardziej zmyślne potrafią jednak kosztować nawet kilkaset złotych. Jest dla nich świetna, darmowa alternatywa! Mowa tutaj o aplikacjach mobilnych na urządzenia z systemem Android. Poniższy ranking zaprezentuje kilka najlepszych, naszym zdaniem, budzików na Androida, które szybko i skutecznie postawią Was na nogi.

 

Pora wstawać! Przegląd najlepszych budzików na Androida - zdjęcie

 

Gentle Alarm

 

Na początek proponujemy Gentle Alarm. Jest to prosta w obsłudze aplikacja, która stara się obudzić użytkownika, gdy ten jest w tzw. fazie snu lekkiego. Jak to działa? Po ustawieniu godziny pobudki, alarm zaczyna się od cichego sygnału, co powoduje przejście naszej świadomości właśnie do stanu lekkiego snu. Po chwili do cichej melodii dołącza się głośniejszy dźwięk, który nas wybudza. Proste ale też niezwykle skuteczne. Niestety darmowa wersja ma jedną istotną wadę - autorzy skonstruowali ją tak, że nie funkcjonuje w środy. Wersja płatna rzecz jasna obudzi nas w każdy, wybrany dzień tygodnia.

 

Pora wstawać! Przegląd najlepszych budzików na Androida - zdjęcie 2

 

Budzik (Alarm) Xtreme

 

Druga pozycja należy się aplikacji o nazwie Budzik (Alarm) Xtreme. Tutaj mamy do czynienia z nieco bardziej rozbudowaną funkcjonalnością, gdyż obok samego budzika jest także prosty system przypomnień i powiadomień. Wśród dostępnych trybów budzika znajdziemy:

- dźwięk z narastającą głośnością,

- możliwość ustawienia dowolnej piosenki jako budzik,

- budzik z dużym przyciskiem DRZEMKA, który jest bardzo łatwo dostępny.

Najciekawszą funkcją jest jednak konieczność rozwiązywania prostych zadań matematycznych, by całkowicie dezaktywować alarm. To rozwiązanie na pewno zdeterminuje nas do punktualnego wstawania.

 

Pora wstawać! Przegląd najlepszych budzików na Androida - zdjęcie 3

 

AlarmDroid

 

Kolejną z polecanych przez nas aplikacji w kategorii budzik jest AlarmDroid. Jej twórcy zastosowali tutaj kilka ciekawych rozwiązań. Wśród nich znajdziemy między innymi możliwość włączenia tzw. drzemki poprzez przekręcenie smartfona. Poza kilkoma różnymi melodiami do wyboru, jest też tutaj także opcja pozwalająca na ustawienie głośności, a nawet prosta prognoza pogody. Nie zabrakło także możliwości wyboru ulubionej piosenki, jako dźwięk alarmu.

 

Pora wstawać! Przegląd najlepszych budzików na Androida - zdjęcie 4

 

Jak widzicie, wśród darmowych aplikacji na Androida, znajdują się także takie, które pomogą Wam rano zwlec się z łóżka. Każda z nich oferuje nieco inną funkcjonalność co pozwala użytkownikowi na wybór. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: