INTERNETNajpopularniejsze serwisy muzyczne - przegląd

Najpopularniejsze serwisy muzyczne - przegląd

Lubisz muzykę, ale nie chcesz kupować dziesiątek płyt każdego miesiąca? Możesz skorzystać z serwisów muzycznych oferujących muzykę na zasadzie strumieniowego przesyłu danych. Jaką usługę wybrać? Oto przegląd najbardziej popularnych serwisów. 

 

Spotify przebojem wdarł się na polski rynek. Jego największą zaletą jest fakt, że w darmowej wersji nie ma limitu czasu odtwarzania muzyki. Użytkownik ma dostęp do pełnej biblioteki muzycznej, radia oraz toplist. Ważnym elementem Spotify są aplikacje oraz funkcja odkrywania muzyki. 

 

Najpopularniejsze serwisy muzyczne - przegląd - zdjęcie

 

Spotify ma skuteczny algorytm sugerujący muzykę, która może Ci się podobać. By móc korzystać z aplikacji konieczne jest założenie darmowego konta, którego głównym ograniczeniem są reklamy. By je usunąć konieczne jest wykupienie abonamentu. Aplikacja jest dostępna w wersji online, jako program do instalacji oraz w postaci aplikacji mobilnej na smartfony i tablety. Ze wszystkich aplikacji można korzystać posiadając darmowe konto. Spotify bez reklam, z trybem offline i z najwyższą jakością odtwarzania dźwięku kosztuje 19,99 zł miesięcznie. 

 

Drugą ciekawą aplikacja oferującą taką funkcjonalność jest Deezer, dający dostęp do 30 milionów piosenek. W odróżnieniu od Spotify, Deezer nie posiada aplikacji na Windows – jest dostępny tylko w oknie przeglądarki. 

 

Najpopularniejsze serwisy muzyczne - przegląd - zdjęcie 2

 

W wersji darmowej, Deezer nie posiada ograniczenia czasu odtwarzania muzyki przez pół roku. Po tym czasie bezpłatne konto posiada limit dwóch godzin miesięcznie. Deezer jest dostępny jako aplikacja online na PC,mobilna na smartfony i tablety, jak również jako aplikacja w nowoczesnych telewizorach Philips i radiach samochodowych Parrot. Najtańszy abonament kosztuje 9,99 zł miesięcznie i daje dostęp do usługi do wersji PC. Deezer z dostępem do aplikacji mobilnych to wydatek 19,99 zł miesięcznie. 

 

Najpopularniejsze serwisy muzyczne - przegląd - zdjęcie 3

 

Trzecią propozycją jest WiMP, który w swojej ofercie ma 23 miliony utworów. Darmowe konto posiada ograniczenie odtwarzania muzyki, ale serwis nie podaje szczegółów. Zakup abonamentu Basic wiąże się z wydatkiem 9,99 złotych miesięcznie, ale daje dostęp jedynie do wersji PC. Subskrypcja Premium pozwala na pobieranie plików muzycznych na dysk twardy. 

 

Użytkownicy słuchających często muzyki ze smarfonów, powinni sprawdzić czy ich operator komórkowy nie jest związany umową z którymś z serwisów muzycznych. Można liczyć na darmowe konto premium lub brak opłat za transmisję danych.

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: