INTERNETTvn Player problem Silverlight?

Tvn Player problem Silverlight?

Podczas odtwarzania materiałów wideo za pośrednictwem popularnego odtwarzacza TVN Player czasem można napotkać na pewne problemy. Jednym z najczęściej spotykanych, który uniemożliwia poprawne oglądanie programów jest błąd związany z wtyczką Silverlight. W dalszej części tekstu podpowiemy w jaki sposób skutecznie sobie z nim poradzić.

 

Tvn Player problem Silverlight? - zdjęcie

 

Wina przeglądarki - często zdarza się, że winowajcą błędów podczas odtwarzania (najczęściej brak obrazu lub dźwięku) jest sama przeglądarka. Spróbujcie uruchomić TVN Player na innej przeglądarce niż tej, której dotychczas używaliście. W wielu przypadkach takie działanie pomaga. Jeśli jednak w dalszym ciągu nie jesteście w stanie oglądać ulubionych seriali i programów to należy szczególnie przyjrzeć się wtyczce Silverlight.

 

Do poprawnego działania TVN Player konieczne jest zainstalowanie wtyczki Silverlight, która umożliwia przesyłanie dźwięku i obrazu. Jeśli tego nie zrobiliście to pobierzcie Silverlight i zainstalujcie na swoim komputerze. Po restarcie systemu wszystko powinno wrócić do normy. Jeśli jednak w dalszym ciągu TVN player nie odtwarza dźwięku lub obrazu to znaczy, że Silverlight jest uszkodzone. 

 

Tvn Player problem Silverlight? - zdjęcie 2

 

Aby to naprawić, na początku zamykamy wszystkie okna przeglądarki. Następnie odinstalowujemy Silverlight i usuwamy PlayReady. PlayReady znajdziecie wchodząc do  C:\ProgramData\Microsoft\PlayReady. Teraz należy pobrać tzw. FIXa z oficjalnej strony Microsoft. Po pobraniu, instalujemy go i po instalacji restartujemy system. Następnie musimy pobrać i zainstalować na nowo wtyczkę Silverlight. Po takiej operacji TVN Player powinien działać poprawnie.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: