MOBILEPołączenie do sieci WiFi z ukrytym SSID

Połączenie do sieci WiFi z ukrytym SSID

Ukrywanie SSID, czy najprościej ujmując nazwy sieci bezprzewodowej WiFi to jedno z zabezpieczeń, które powinno uchronić nas przed niepowołanymi gośćmi. Jeśli w panelu sterowania routera wybierzemy opcję "Ukryj SSID" to nasza sieć domowa będzie niewidoczna dla innych użytkowników. Niestety będzie też niewidoczna dla wszystkich nowych urządzeń, które posiadamy, a które chcielibyśmy z ową siecią połączyć. Poniżej znajdziecie kilka prostych sposób na to, w jaki sposób można połączyć się z siecią WiFi z ukrytym SSID.

 

Połączenie do sieci WiFi z ukrytym SSID - zdjęcie

 

Smartfony i tablety

Jeśli posiadacie urządzenia mobilne z systemem Android to sprawa wygląda dość prosto. W ustawieniach należy włączyć WiFi. Jak z pewnością zauważycie nasza sieć z ukrytym SSID nie jest widoczna. Aby móc połączyć się z internetem w telefonie lub tablecie wejść w Ustawienia > Wi-Fi a następnie wybrać Dodaj Sieć.

 

Połączenie do sieci WiFi z ukrytym SSID - zdjęcie 2

 

Po kliknięciu w Dodaj Sieć pojawi się okno, w którym należy wpisać nazwę (SSID) naszej ukrytej sieci. Czasem to wystarcza i po podaniu hasła normalnie logujemy się do sieci. Jeśli jednak w dalszym ciągu będziemy mieli problemy z połączeniem to w oknie, gdzie wpisywaliśmy nazwę sieci (SSID) należy wybrać Pokaż opcje zaawansowane, a następnie zmienić Ustawienia serwera proxy na Ręczna.

 

Połączenie do sieci WiFi z ukrytym SSID - zdjęcie 3

 

Poniżej musimy jeszcze wpisać wszystkie dane naszej sieci. Te znajdziemy w ustawieniach routera lub na stronie dostawcy internetu. Zaczynamy od zmiany IP z DHCP na statyczny i wpisujemy IP sieci. Następnie wpisujemy DNS'y, bramę oraz port proxy (jeśli to konieczne). Jeżeli poprawnie wpisaliśmy dane, wszystko powinno działać.

 

 

Laptop

W przypadku, kiedy chcemy połączyć się z siecią z ukrytym SSID za pomocą naszego laptopa z Windows 7, należy wejść w Panel Sterowania. Tam wybieramy Sieć i Internet, a następnie Centrum sieci i udostępniania. Teraz klikamy w Skonfiguruj nowe połączenie lub nową sieć i Ręczne nawiązywanie połączenia z siecią bezprzewodową. Po wpisaniu nazwy sieci, hasła oraz danych dotyczących połączenia powinniśmy osiągnąć nasz cel.

 

Połączenie do sieci WiFi z ukrytym SSID - zdjęcie 4

 

Jeśli zaś posiadamy komputer z systemem Windows 8 postępujemy w ten oto sposób:

Wybieramy Ustawienia > klikamy w ikonę sieci > Ukryte sieci > Połącz. Teraz wpisujemy dane sieci, z którą chcemy się połączyć. Gotowe.

 

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Połączenie do sieci WiFi z ukrytym SSID

  • ~ Agus Jest, w końcu się udało. Dzięki wielkie

PARTNERZY SERWISU: