INTERNETJak korzystać z Pinterest?

Jak korzystać z Pinterest?

Serwisy społecznościowe biją rekordy popularności i praktycznie każdy słyszał o takich stronach, jak Facebook, Nasza-Klasa (potem NK.pl), YouTube, Instagram, Twitter itp. Wśród nich jest również Pinterest, które powinien spodobać się przede wszystkim miłośnikom fotografii bez względu na stopień zaawansowania.

Jeśli ktoś wie, jak działa Facebook, nie powinien mieć problemu ze zrozumieniem filozofii serwisu Pinterest. O ile na Facebooku możemy publikować praktycznie wszystkie interesujące nas materiały tj. zdjęcia, filmy, artykuły etc., tak na Pinterest ograniczamy się tylko do zdjęć. Po co je publikować? To proste. By podzielić się tym, co nam się podoba, by pokazać swoje zainteresowania lub talent, jeśli ktoś interesuje się fotografią i chciałby swoją pracę pokazać komuś innemu.

Jak korzystać z Pinterest? - zdjęcie

Korzystanie z serwisu jest proste, a za sprawą licznych dodatków do przeglądarek oraz aplikacji mobilnych, możemy być cały czas na bieżąco dostarczając znajomym lub rodzinie interesujące materiały. Co prawda jakiś czas temu aplikacja mobilna była dostępna tylko na platformę iOS, ale od jakiegoś czasu również użytkownicy urządzeń z systemem Google Android mogą cieszyć się tym ciekawym serwisem.

Dodawanie nowych materiałów jest bardzo proste i każdy powinien sobie z tym poradzić. Możemy dodać nowe materiały, zrobić nowe zdjęcie za pomocą aplikacji na smartfonie, wybrać fotografie zapisane na dysku komputera lub skorzystać z opcji „Repin”, która pozwala przypiąć materiały innych użytkowników na własnej tablicy.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: