KOMPUTERNie ma dźwięku, głosu na laptopie lub komputerze – co zrobić?

Nie ma dźwięku, głosu na laptopie lub komputerze – co zrobić?

Masz problem z dźwiękiem w komputerze lub laptopie? Możliwe, że najzwyczajniej niewłaściwie podłączyłeś kabel lub jest uszkodzony. W innym wypadku najprawdopodobniej należy dokonać odpowiednich ustawień w opcjach systemowych. Poniżej przedstawiamy jak rozwiązać problem związany z brakiem dźwięku, głosu na laptopie lub komputerze.

 

Nie ma dźwięku, głosu na laptopie lub komputerze – co zrobić? - zdjęcie

Jak sprawdzić ustawienia karty dźwiękowej?

Jeśli mamy pewność, że komputer posiada kartę dźwiękową lub procesor dźwięku i działają poprawnie, należy dokonać konfiguracji. Pokazujemy jak to zrobić na przykładzie systemu Windows 7:

1. Przechodzimy do menu Start, następnie Panel sterowania -> System i zabezpieczenia. W obszarze system wybieramy Menedżer urządzeń. W przypadku wyświetlanie monitu, należy podać hasło administratora lub je zatwierdzić.

2. Klikamy dwukrotnie w Kontrolery dźwięku, wideo i gier. Powinno rozwinąć się menu z widoczną kartą dźwiękową - jeśli się wyświetla to znak, że jest zainstalowana. W przypadku jej braku należy sprawdzić instrukcję komputera i ewentualnie skontaktować się z producentem karty dźwiękowej.

3. Może się zdarzyć, że karta jest zainstalowana, ale nie wyświetla się w zakładce Kontrolery dźwięku, wideo i gier. Wówczas należy przejść do zakładki Inne urządzenia i sprawdzić czy jest tam wyświetlona. W przypadku laptopów karta wyświetlona jest w zakładce Menedżer urządzeń.

4. W przypadku wyświetlonej karty dźwiękowej w Menedżerze urządzeń z symbolem żółtego znaku zapytania, należy prawym przyciskiem myszy kliknąć we Właściwości, następnie karta Ogólne, po czym sprawdzić w polu Stan urządzenia informacje o ewentualnych problemach. Możliwe, że potrzebna będzie instalacja aktualnego sterownika karty dźwiękowej, który jest do pobrania na stronie producenta.

Jak sprawdzić zasilanie i poziom głośności komputera?

W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy głośniki podłączone są do właściwego i działającego źródła zasilania, a następnie je włączyć – należy również sprawdzić czy nie są wyciszone.

1. Przechodzimy do menu Start, następnie Panel Sterowania -> Sprzęt i dźwięk, po czym w obszarze Dźwięk klikamy Dopasuj głośność systemu.

2. Przesuwamy suwak do góry w celu zwiększeniu głośności. Należy tutaj pamiętać o tym, aby przycisk Wycisz nie jest włączony – w innym przypadku należy wyłączyć wyciszenie. W przypadku laptopów, niektóre modele mogą mieć regulację głośności na zewnętrznej obudowie.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: