KOMPUTERProgram do defragmentacji - co wybrać?

Program do defragmentacji - co wybrać?

Komputer wolno działa? Masz uczucie, że dysk się męczy i strasznie "mieli" w poszukiwaniu twoich danych? Może pora na defragmentację dysku? Jeśli systemowe narzędzie okazuje się niewystarczające, możesz skorzystać z programów do defragmentacji. 

 

Wybór jest całkiem spory. Możesz skorzystać z aplikacji dedykowanych tylko temu procesowi oraz modułów w rozbudowanych aplikacjach narzędziowych pozwalających na zarządzanie autostartem, dyskami, programami i rejestrem. Pokażemy obie możliwości. 

 

Program do defragmentacji - co wybrać? - zdjęcie

 

Wartym uwagi narzędziem jest Smart Defrag - program posiada rozbudowane opcje konfigurowania defragmentacji i jest w stanie przeanalizować i zdefragmentować sektory niedostępne dla systemowego narzędzia m.in. pliki wymiany i foldery systemowe. Warto przy tym zaznaczyć, że Smart Defrag korzysta z innej mechaniki niż moduł Windowsa, co ma gwarantować lepszą skuteczność i szybkość. Zaletą aplikacji jest możliwość zdefiniowania automatycznej defragmentacji w określonych interwałach czasowych. Program jest dostępny bez opłat, więc to bez wątpienia narzędzie warte uwagi. Aplikacji podobnych do Smart Defrag jest jeszcze co najmniej kilka. Wszystkie oferują zbliżoną funkcjonalność. Warto zwrócić uwagę na program Defraggler oraz Auslogics Disk Defrag.

 

Program do defragmentacji - co wybrać? - zdjęcie 2

 

Drugą opcją jest wykorzystanie modułów z programów narzędziowych takich jak Glary Utilities. W tym przypadku funkcji dodatkowych jest zwykle mniej, ale aplikacja radzi sobie z defragmentacją i optymalizacją dysków, partycji lub folderów, przedstawiając graficzny status i umożliwiając defragmentację plików stronicowania czy hibernacji. Co więcej, w przypadku Glary Utilities można zdefiniować tzw. Boot Time Defrag, czyli szybką defragmentacją plików systemowych w czasie startowania systemu. Proces nie dzieje się codziennie, można go przerwać w dowolnej chwili, ale daje efekt w postaci lepiej uporządkowanych plików.

 

Program do defragmentacji - co wybrać? - zdjęcie 3

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: