INTERNETSearch Pile – jak usunąć?

Search Pile – jak usunąć?

Oto kolejny irytujący dodatek do przeglądarki, który warto jak najszybciej usunąć. Zamiast pomagać, przeszkadza, przekierowuje na inne adresy, wyświetla reklamy i jest poza kontrolą użytkownika. Jak się tego pozbyć?

 

Aby usunąć Search Pile przechodzimy Panelu sterowania, następnie wybieramy opcję Programy – Odinstaluj programy, i na liście wyszukujemy pozycje związane z niechcianymi dodatkami. Zazwyczaj są to pozycje niedawno zainstalowane. Możemy również skorzystać z wyspecjalizowanego oprogramowania np. ADW Cleaner.

 

Gdy już odinstalowaliśmy wszystkie niechciane komponenty, należy zrestartować ustawienia wszystkich przeglądarek internetowych. Co prawda wiąże się to z wykasowaniem historii przeglądania, haseł i zapamiętanych formularzy, ale to jedyne pewne rozwiązanie pozbycia się złośliwego oprogramowania.

 

W zależności od rodzaju przeglądarki Internetowej – Firefox, Google Chrome, Opera itp. – opcji restartowania szukamy w ustawieniach, zazwyczaj w zakładce ustawień zaawansowanych. Warto również zweryfikować domyślne wyszukiwarki – w zależności od upodobań, powinno być to Google.pl lub inna znana nam witryna. Jeśli na liście znajdują się nieznane pozycje – wykasujmy je.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: