INTERNETCiekawe i przydatne funkcje w przeglądarkach internetowych

Ciekawe i przydatne funkcje w przeglądarkach internetowych

Przeglądarki internetowe zmieniają się bardzo dynamicznie. Dzisiejsze rozwiązania ciężko porównać z tymi sprzed kilku lat. Mnóstwo dodatkowych funkcji, narzędzi, udogodnień zarówno jeśli chodzi o sprawy praktyczne przydatne w nauce lub pracy, jak i poprawiające komfort użytkowania oraz ogólnie pojętą rozrywkę. Poznajmy kilka dodatkowych funkcji, które mogą się przydać w codziennej pracy z komputerem.

Za nami porady dotyczące sztuczek w przeglądarce Google Chrome (Cz.1 oraz Cz.2), Mozilla Firefox (Cz.1 oraz Cz.2), jak również w Internet Explorer (tutaj). Dziś sprawdzimy co oferują praktycznie wszystkie przeglądarki zaczynając od podstaw, czyli techniki przeciągnij-i-upuść.

 

Ciekawe i przydatne funkcje w przeglądarkach internetowych - zdjęcieJeśli często wysyłamy wiadomości elektroniczne z załącznikami, przesyłamy jakiś plik na serwer lub porządkujemy album np. na portalu społecznościowym, zapewne korzystamy z oferowanego przez stronę menadżera plików. Przykładowo, jak chcemy dodać zdjęcie do maila, klikamy na „Przeglądaj”, a następnie w nowym oknie wyszukujemy lokalizację, w której owe zdjęcie zostało zapisane. A przecież o wiele łatwiej zaznaczyć dowolne elementy – np. zaznaczeniem myszką lub klikaniem z wciśniętym klawiszem Ctrl – a następnie „złapać” je myszką i przeciągnąć w odpowiednie pole. Taką funkcjonalność oferuje między innymi poczta Gmail – sprawdza się to rewelacyjnie.

Kolejną nowością w przeglądarkach internetowych, między innymi Google Chrome są wyskakujące powiadomienia o różnych akcjach w okolicach zasobnika systemowego. Jest to bardzo przydatne szczególnie tym, którzy często otrzymują np. wiadomości e-mail. Od teraz, zamiast ciągle odświeżać pocztę w przeglądarce, możemy ją zminimalizować i zająć się czymś innym, np. rozmową w komunikatorze lub pracą w pakiecie Microsoft Office. Co więcej, przeglądarka Google Chrome połączona jest z licznymi serwisami Google, np. Google Drive, Google Kalendarz, Google+ etc. Zazwyczaj każda akcja przeprowadzona w wyżej wymienionych serwisach skutkuje wyświetleniem stosownego komunikatu.

A jakie Wy znacie ciekawe dodatki lub sztuczki w przeglądarkach internetowych? Prosimy o dzielenie się nimi w komentarzach!

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: