INTERNETJak ustawić szkołę na Facebooku?

Jak ustawić szkołę na Facebooku?

Zakładanie profilu na Facebooku bez wpisywania żadnych danych np. dotyczących wykształcenia albo ukończonych szkół mija się z celem. To głównie dzięki tym informacjom jesteśmy w stanie wyszukać dawnych znajomych ze studiów, szkoły średniej, gimnazjum lub podstawówki. Sprawdźmy, jak to wszystko ustawić.

 

Wpisując dokładne i prawdziwe informacje dotyczące szkół i uczelni możemy wyszukać znajomych, ale również oni mogą wyszukać nas – wystarczy, że przeszukają członków grupy związanej z daną uczelnią, klasą czy grupą. Co prawda ujawnianie wszystkich informacji dla niektórych może być sprzeczne z prywatnością, ale w każdej chwili możemy wszystko zmienić lub ograniczyć dostęp do naszego profilu z poziomu ustawień Prywatności i Bezpieczeństwa. 

 

Jak ustawić szkołę na Facebooku? - zdjęcie

 

Aby zmodyfikować, dodać lub usunąć szkoły oraz uczelnie do których uczęszczaliśmy, wystarczy zalogować się na swoje konto na Facebooku, przejść do swojej osi czasu, a następnie kliknąć w „Informacje” na pasku obok zdjęcia profilowego. W nowej zakładce pojawią się informacje na temat naszego wykształcenia, pracy, związku, informacje kontaktowe etc. Aby dodać, usunąć lub zmodyfikować informacje na temat wykształcenia oraz ukończonych szkół klikamy na przycisk z napisem „Edytuj” obok nazwy okna „Wykształcenie i praca”. 

 

W następnym kroku w niższej strefie okna „Wykształcenie i praca” w pole „Gdzie studiowałeś” wpisujemy nazwę uczelni – Facebook sam wyszuka i zaproponuje pasujący wynik. Następnie należy wpisać termin rozpoczęcia oraz zakończenia nauki, kierunek, opis etc. Jeśli uczelnię ukończyliśmy, należy zaznaczyć opcję „Ukończenie szkoły”. Podobne zasady dotyczą opisu szkoły średniej itp. Po wpisaniu wszystkich informacji i sprawdzeniu ich poprawności klikamy na przycisk „Zakończono edycję” w górnej części okna. 

 

Autor

Kamil
2+2=

Komentarze - Jak ustawić szkołę na Facebooku?

  • ~ Agata Nie chce mi przyjąć nazwy Politechnika Warszawska
  • ~ Jola No dobrze a jeśli ta szkoła już nie istnieje to pokazuje mi się że to nie jest fizyczne miejsce
  • ~ Nonie A co jak szkoła ma strone na facebooku ale facebook nie proponuje pasującego wyniku???

PARTNERZY SERWISU: