INTERNETCo to jest adres URL?

Co to jest adres URL?

Doświadczeni użytkownicy komputerów znają większość skrótów i definicji opisujących najróżniejsze funkcje i opcje. Podobnie jest z Internetem, który rządzi się swoimi prawami i ma swoje, niekiedy tajemnicze skróty. Tym razem sprawdzimy, co oznacza i czym w ogóle jest adres URL?

Adres URL, czyli z języka angielskiego Uniform Resource Locator oznacza ujednolicony format adresowania różnych zasobów, takich jak informacje, usługi, dane itp. stosowany w Internecie i w sieciach lokalnych. Mówiąc wprost, adres URL to nic innego, jak adres strony internetowej, nazywany również linkiem, którym np. dzielimy się ze znajomymi wysyłając im adres do swojego bloga, do ciekawego zdjęcia, filmu itp.

Co to jest adres URL? - zdjęcie

Należy jednak pamiętać, że adresy URL nie zawsze kojarzone są z adresami stron WWW, gdyż format ten służy również do identyfikowania wszelkich zasobów dostępnych w sieci Internet. A jak wygląda adres URL? Zazwyczaj jest to adres, który znajdziemy w pasku adresu w oknie przeglądarki internetowej. Przykładowym adresem może być np.:

https://procesor.pl/news/jak-w-gmailu-dodac-kontakt

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: