MOBILEKonfiguracja Aero2 na Androidzie

Konfiguracja Aero2 na Androidzie

Aero2 to oferta darmowego internetu poprzez sieć GSM. Korzysta z niej coraz więcej osób. Aby zamówić kartę SIM Aero2 wystarczy wypełnić odpowiedni formularz, przesłać go na wskazany na stronie internetowej adres i po jakimś czasie otrzymujemy list z nową kartą SIM, dzięki której możemy do woli korzystać z sieci. Aero2 doskonale sprawdza się także w urządzeniach z systemem Android - smartfonach oraz tabletach. Niemniej jednak, do poprawnego działania wymagana jest odpowiednia konfiguracja. Poniżej znajdziecie poradnik, który podpowie co zrobić, by cieszyć się darmowym internetem na Androidzie.

 

Konfiguracja Aero2 na Androidzie - zdjęcie

 

Kiedy już wejdziemy w posiadanie wspomnianej wcześniej karty, wkładamy ją w slot SIM w naszym urządzeniu. Teraz uruchamiamy sprzęt i w menu głównym wchodzimy w USTAWIENIA, a następnie wybieramy WIĘCEJ > SIECI KOMÓRKOWE.

 

Konfiguracja Aero2 na Androidzie - zdjęcie 2 Konfiguracja Aero2 na Androidzie - zdjęcie 3 Konfiguracja Aero2 na Androidzie - zdjęcie 4

 

Pojawi się ekran z kilkoma opcjami. Zaznaczamy Włącz przesył danych oraz Dane w roamingu.

 

Konfiguracja Aero2 na Androidzie - zdjęcie 5

 

Kolejnym krokiem jest ustawienie trybu sieci. W tym celu wchodzimy w opcję Tryb sieci, która znajduje się poniżej dwóch zaznaczanych wcześniej opcji. Teraz wybieramy Tylko WCDMA. Na koniec, na tym samym ekranie wybieramy Punkty dostępowe i dodajemy (poprzez kliknięcie ikony plusika) punkt Aero2 (lub nazywamy go dowolnie według uznania). Wszystkie dostępne pozycje pozostawiamy zaś z ustawieniami domyślnymi. Jedyną rzeczą, jaką musimy zmienić jest pole APN. Wpisujemy do niego słowo darmowy. Ostatnim krokiem jest kliknięcie w nowo dodany punkt dostępu.

 

  Konfiguracja Aero2 na Androidzie - zdjęcie 6Konfiguracja Aero2 na Androidzie - zdjęcie 7

 

Po połączeniu (kilka do kilkunastu sekund) urządzenie jest gotowe do pracy, a my możemy do woli korzystać z darmowego dostępu do internetu poprzez usługę Aero2.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: