INTERNETJak synchronizować Google Chrome między dwoma komputerami?

Jak synchronizować Google Chrome między dwoma komputerami?

Każdy posiadacz laptopa i komputera stacjonarnego boryka się z problemem przenoszenia danych między swoimi sprzętami. Niewygodne jest również surfowanie w Internecie bez posiadania pełnej historii i zakładek. Na szczęście, jeśli jesteś użytkownikiem Google Chrome, możesz synchronizować dane przeglądarki między dwoma komputerami. 

 

Jak synchronizować Google Chrome między dwoma komputerami?  - zdjęcie

 

Do tego celu potrzebujesz konta Google – jeśli masz Gmaila, konto na YouTube czy Picassie – zaloguj się na te dane. Konto Google jest wspólne dla wszystkich usług tego giganta.  By to zrobić, wejdź do ustawień przeglądarki i tam uzupełnił okno logowania. 

 

Następnie wejdź do panelu Zaawansowane ustawienia synchronizacji, w którym możesz wybrać poszczególne elementy, które zostaną zsynchronizowane: od historii przeglądania, przez zakładki, hasła, aż po autouzupełnianie oraz otwarte karty. 

 

Jak synchronizować Google Chrome między dwoma komputerami?  - zdjęcie 2

 

Dzięki takiej prostej operacji twoje zakładki i historia przeglądania będą przesyłane na serwery Google (zaszyfrowane) i odbieranie przez drugą kopię przeglądarki, jeśli tylko będziesz w niej zalogowany. Pozwoli to znacznie ułatwić surfowanie w Internecie przy wykorzystaniu kilku komputerów.

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: