INTERNETCo to jest Instagram?

Co to jest Instagram?

W dobie Internetu, który swoją drogą jest dostępny praktycznie wszędzie – w autobusie, kawiarni, restauracji, u lekarza itp. – obecność serwisów społecznościowych oraz czynna komunikacja między użytkownikami prędzej czy później dosięgnie każdego. Dlatego warto wiedzieć, z jakiego serwisu korzystać, aby spełnił on nasze wymagania. Tym razem sprawdźmy, czym w ogóle jest Instagram.

Jeśli ktoś interesuje się fotografią, grafiką lub filmami, Instagram z pewnością będzie odpowiednim miejscem dla takiego użytkownika. Ciekawostką jest specjalny, kwadratowy format przypominający nieco zdjęcia wykonywane za pomocą słynnego aparatu Polaroid. Co prawda w większości przypadków skutkuje to dość poważnym obcięciem zdjęcia, np. drastycznym skróceniem panoramy, ale ten styl w pewnym sensie ma swój urok.Cały serwis jest bardzo młody i pojawił się w sieci w 2010 roku. Na początku mogli z niego korzystać tylko posiadacze smartfonów firmy Apple, ale ze względu na błyskawicznie rosnącą popularność, dość szybko został przeniesiony na inne platformy, aż wreszcie pojawił się w Internecie dla każdego. Co więcej, w 2012 roku pojawiła się aplikacja oparta na systemie Android. Ogromna popularność zainteresowała konkurencję, dlatego też Instagram szybko został przejęty przez Facebooka. Oczywiście nie za darmo, gdyż zakupy kosztowały słynne FB aż… miliard dolarów.

W ciągu trzech lat od startu serwisu liczba użytkowników wzrosła z „zaledwie” jednego miliona do ponad 150, zaś obecnie szacuje się, że liczba użytkowników przekracza 200 milionów. Co prawda do rozmachu Facebooka jeszcze daleko, ale Instagram zrzesza użytkowników, którzy preferują nieco inny, dość specyficzny styl.

2+2=