INTERNETCo to jest Internet LTE?

Co to jest Internet LTE?

W dobie niemal wszędobylskiego Internetu i natłoku najróżniejszych pojęć, osoby, które nie interesują się komputerami oraz nowymi technologiami mogą się po prostu pogubić. Co prawda wiedza na ten temat nie jest niezbędna, ale jeśli nie chcemy pozostać w tyle i być na bieżąco, warto poznać podstawy. Tym razem sprawdzimy, co to jest Internet LTE.

Starsi użytkownicy Internetu z pewnością pamiętają czasu modemów telefonicznych, które co prawda umożliwiały połączenie się z siecią, ale pobierały opłaty w zależności od czasu połączenia, pobranych danych itp. Prawdziwą rewolucją były tzw. „stałe łącza”, które pozwalały korzystać z Internetu praktycznie 24 godziny na dobę za tą samą kwotę abonamentową. To była prawdziwa rewolucja.

Podobną rewolucją jest Internet LTE, choć tak naprawdę w dzisiejszych czasach mało kto docenia taki postęp. A co w tym rewolucyjnego? Na dobrą sprawę połączenie LTE zapewnia bardzo szybkie i stabilne połączenie, niemal tak samo jak stacjonarne, choć w tym przypadku najważniejsza jest główna cecha – mobilność. Możemy więc oglądać filmy w wysokiej rozdzielczości, grać w gry, ściągać duże pliki, a wszystko to np. na ławce w parku lub w ulubionej kawiarni.

Co to jest Internet LTE? - zdjęcie

Niestety w Polsce nadal jest spory problem z zasięgiem. O ile w centrum dużego miasta bez problemu „złapiemy” zasięg LTE, ale już na peryferiach będzie z tym problem. Poza miastem lub w niewielkich miejscowościach korzystanie z LTE może być bardzo utrudnione, choć operatorzy komórkowi intensywnie pracując nad poprawą zasięgu oferując jednocześnie wiele promocji, upustów itp. A jak szybki jest Internet LTE?

Niestety w związku ze wspomnianymi problemami z zasięgiem, szacowanie prędkości to nadal kwestie teoretyczne. A jak to powinno wyglądać? Prawdę mówiąc, gdyby Internet LTE w Polsce był na najwyższym poziomie, wielu posiadaczy Internetu stacjonarnego mogłoby poczuć niedosyt i zazdrość. Docelowa prędkość pobierania w zasięgu LTE to aż 150 Mb/s, zaś wysyłania aż 50 Mb/s. W praktyce osiągane prędkości transmisji mogą być znacznie niższe i zależą przede wszystkim od siły sygnału w miejscu, w którym się znajdujemy.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: