INTERNETCo to jest Java?

Co to jest Java?

Zdarza się, że słysząc jakieś pojęcie związane z komputerami nie mamy pojęcia o co chodzi, ale korzystamy z tych rozwiązań praktycznie codziennie. Przykładem może być Java. Sprawdźmy więc, co to takiego?

Zacznijmy od początku, czyli od tego, czym w ogóle jest Java. Otóż Java to język programowania, technologia wykorzystywana do tworzenia różnego rodzaju aplikacji internetowych. Praktycznie codziennie trafiamy na strony, których elementy zostały wykonane w tym języku programowania. A do czego można wykorzystać ten język?

Co to jest Java? - zdjęcie

Za pomocą języka Javy możemy między innymi grać w proste gry umieszczane na stronach internetowych, wysyłać zdjęcia za pomocą komunikatorów, prowadzić rozmowy za pośrednictwem internetowych czatów, korzystać w różnych usług finansowych, przeglądać faktury elektroniczne itp. Ponadto obecnie większość banków internetowych nadal bazuje na technologii Java, podobnie jak liczne interaktywne mapy czy narzędzia do wirtualnych podróży.

Jeśli w systemie zabraknie silnika Javy, wiele usług internetowych ma problemy z działaniem lub w ogóle się nie uruchamia. Niestety Java jest bardzo częstym celem ataków hackerskich, dlatego też należy śledzić wszelkie powiadomienia o aktualizacjach i instalować najnowsze wersje Javy na komputerze.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: