INTERNETCzym pobierać duże pliki z internetu?

Czym pobierać duże pliki z internetu?

Jeszcze kilka lat temu, narzędzia do pobierania plików w przeglądarkach internetowych były bardzo proste. Dziś mają więcej funkcji, ale gdy musisz pobrać duże pliki, zajmujące nierzadko ponad gigabajt, warto zdecydować się na wykorzystanie zewnętrznych aplikacji. Dlaczego?

 

Zalet jest wiele, ale do głównych należy zaliczyć możliwość chwilowego spauzowania pobierania oraz pełną kontrolę nad prędkością pobierania. Jeśli chcemy obejrzeć film na YouTube podczas ściągania, możemy zmniejszyć maksymalną prędkość, by odblokować część łącza.  Tego typu programy pozwalają na kolejkowanie dużej ilości plików, automatyczne rozpoczynanie pobierania czy ustawienie by komputer wyłączył się po zakończeniu tego procesu. 

 

Skoro zalety mamy już omówione, pora na odpowiedź na pytanie: jakimi programami pobierać pliki?

 

Jedną z ciekawszych aplikacji jest JDownloader – darmowy program oferujący szerokie możliwości konfiguracji pobierania plików. Aplikacja kontroluje nasz schowek i przeglądarki internetowe, więc nie musisz kopiować linków do plików. Minusem może być za to fakt, że program został zbudowany na Javie i nie zawsze wykazuje się pełną stabilnością działania. 

 

Czym pobierać duże pliki z internetu? - zdjęcie

 

Drugim, niezwykle popularnym programem jest FlashGet, który posiada duże możliwości personalizacji, będąc przy tym stabilnym i prostym w obsłudze narzędziem. Funkcjonalność można rozszerzać instalując dodatki dostępne na stronie internetowej producenta.

 

Czym pobierać duże pliki z internetu? - zdjęcie 2

 

Program jest rozpowszechniany w języku angielskim, ale jest możliwe znalezienie spolszczenia.

 

By połączyć przeglądarkę internetową z wybranym przez siebie akceleratorem pobierania możesz wykorzystać dodatek FlashGot, dostępny na Firefox.

 

Jeśli w tym przeglądzie nie odnalazłeś programu, który spełnia twoje wymagania, sprawdź dział Akceleratory pobierania w naszym serwisie.

Autor

Michał
2+2=

Komentarze - Czym pobierać duże pliki z internetu?

  • ~ Jurez U mnie przy dużych plikach fajnie sprawdza się filefox.pl Brak ograniczeń i w sumie to jest dostęp do wielu hostingów. Jakoś nigdy nie miałem problemu z pobieraniem większych plików.

PARTNERZY SERWISU: