INTERNETJak uzyskać dostęp do większej ilości gier i aplikacji w Google Play

Jak uzyskać dostęp do większej ilości gier i aplikacji w Google Play

Duża część posiadaczy tanich, często nieco mniej znanych tabletów oraz smartfonów z Androidem ma problem z odnajdywaniem popularnych gier i aplikacji w sklepie Google Play. Zdarza się tak, że po zalogowaniu do naszego konta Google po prostu ich nie widzimy, a nawet jeśli uda nam się znaleźć poszukiwany tytuł w momencie kiedy jesteśmy nie zalogowani to nie mamy możliwości jego instalacji. Jedyne, co pojawia się na ekranie to komunikat: Twoje urządzenie nie jest zgodne z tym produktem. Dzieje się tak, ponieważ programiści przypisują listę urządzeń do danej aplikacji. Zdarza się, że naszego urządzenia po prostu na niej nie ma, nawet jeśli jest ono w pełni kompatybilne z danym programem lub grą. Poniższy poradnik podpowie Wam w jaki sposób znacznie zwiększyć ilość "widzianego" oprogramowania na łamach sklepu Google Play. 

 

Jak uzyskać dostęp do większej ilości gier i aplikacji w Google Play - zdjęcie

 

Najbardziej denerwuje brak możliwości aktualizacji takiego oprogramowania, jak Google Maps, Facebook, czy g-mail. W najnowszych wersjach tych programów mało znane urządzenia są po prostu pomijane z różnych przyczyn. Są to najczęściej brak modułów GPS czy 3G. W naszej redakcji sprawdziliśmy cały proceder na jednym z tańszych (dostępnym niegdyś w popularnej sieci dyskontów) tabletów marki GoClever.

 

Wszystkie najważniejsze dane dotyczące smartfonu czy tabletu zapisywane są w plikach systemowych i właśnie na ich podstawie określana jest dostępność oprogramowania w sklepie Google Play. Aby zwiększyć ilość dostępnych gier i programów wystarczy wspomniane pliki odpowiednio zmodyfikować, przypisując im fałszywe dane (np identyczne z popularnymi na rynku urządzeniami o podobnych do naszego parametrach).

 

Cała operacja będzie jednak wymagała tzw. zrootowania tabletu czy smartfona, a to może wiązać się z utratą gwarancji producenta. Rootowanie daje nam dostęp do pełnych praw administratora i możliwość wykonywania operacji na plikach systemowych.

 

Najpierw pobieramy do pamięci naszego urządzenia plik am-fix.zip. Później instalujemy oprogramowanie pozwalające na buszowanie po folderach systemowych. Może być to jeden z dostępnych za darmo eksploratorów plików (Total Commander, Ghost Commander, itp).

 

Jak uzyskać dostęp do większej ilości gier i aplikacji w Google Play - zdjęcie 2

 

Dla bezpieczeństwa całej operacji na początku wykonujemy kopię zapasową pliku Build.prop oraz plików z katalogu etc/permissions.

 

Następnym krokiem jest skopiowanie za pośrednictwem pobranego eksploratora plików z podkatalogu permissions z pobranego pliku am-fix.zip do podkatalogu etc/permissions w naszym urządzeniu. Należy także podmienić plik Buld.prop z pamięci urządzenia na ten z pobranego zip'a.

 

Na koniec pozostało już tylko zamknąć aplikację Google Play i z menu Ustawienia>Aplikacje usunąć dane z pamięci cache dla Google Play. Teraz pozostaje już tylko restart tabletu lub smartfona i wszystko powinno działać jak należy!

 

Jak uzyskać dostęp do większej ilości gier i aplikacji w Google Play - zdjęcie 3

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: