INTERNETJak ściągnąć Instagram na Androida?

Jak ściągnąć Instagram na Androida?

Niekwestionowanym liderem popularności wśród portali społecznościowych jest Facebook, ale ostatnio sporą rzeszą zwolenników zyskał również Instagram, który skupia się przede wszystkim na zdjęciach. Oczywiście największą siłą tego typu portali jest ich mobilność, a jeśli mówimy o mobilności, niezbędna jest aplikacja na telefon. Sprawdźmy więc, jak ściągnąć Instagram na Androida?

W pierwszej kolejności logujemy się na swoje konto Google. Jeśli takiego nie mamy, musimy założyć, aby uzyskać dostęp do sklepu z aplikacjami Google Play. Po zalogowaniu przechodzimy do strony głównej www.google.pl, a następnie w prawym górnym rogu klikamy na ikonkę z kwadratami i z menu wybieramy pozycję „Play”.

Jak ściągnąć Instagram na Androida? - zdjęcie

Po chwili przejdziemy do sklepu Play. W rubryce „Szukaj” wpisujemy „Instagram” i klikamy Enter. Po chwili pokaże się lista wyszukanych pozycji – klikamy na pierwszą powiększoną pozycję.

Jak ściągnąć Instagram na Androida? - zdjęcie 2

Następnie klikamy na opcję „Zainstaluj” i wybieramy urządzenie, na którym chcemy zainstalować aplikację. Należy pamiętać, że urządzenie musi być połączone z Internetem np. za pośrednictwem WiFi.

Jak ściągnąć Instagram na Androida? - zdjęcie 3

Podobną operację możemy wykonać również za pośrednictwem urządzenia. Tam również przechodzimy do Sklepu Play (znajdziemy go w menu jako osobną ikonkę), wyszukujemy Instagram i instalujemy na urządzeniu.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: