SOFTWAREOdzyskiwanie hasła do sieci bezprzewodowej WiFi

Odzyskiwanie hasła do sieci bezprzewodowej WiFi

W dzisiejszych czasach musimy zapamiętać mnóstwo haseł i kombinacji liczb: PIN do konta, telefonu, hasło do poczty elektronicznej, systemu, komunikatora etc. Ustawianie identycznego hasła przy każdej okazji nie jest dobrym pomysłem, ale z drugiej strony wymyślanie innego do każdej usługi sprawia, że prędzej czy później o czymś zapomnimy. Co zrobić, jeśli z głowy wyleci nam hasło do sieci WiFi?

Receptą na taki problem może być program WirelessKeyView. To niewielka i bardzo prosta w obsłudze aplikacja, za pomocą której odzyskamy zapisane i przechowywane w systemie Windows klucze do sieci bezprzewodowych z zabezpieczeniami WEP/WPA. Od razu wypada zaznaczyć, że nie jest to program do łamania haseł i hakowania sieci bezprzewodowych – domorośli hakerzy na pewno będą rozczarowani.

Program WirelessKeyView sprawdzi się w momencie, gdy próbujemy podłączyć się do własnej sieci domowej. Zazwyczaj system prosi nas o podanie odpowiedniego hasła – klucza. Na szczęście w większości przypadków system prosi o ten klucz tylko przy pierwszym połączeniu – kolejne połączenia nawiązywane są automatycznie, gdyż klucz jest zapisywany i system samodzielnie go podaje. Klucz do znanych nam sieci jest zapisany na dysku komputera, niestety użytkownicy nie mogą go odczytać tradycyjnymi, ogólnie dostępnymi sposobami. Program WirelessKeyView pozwala szybko i prosto odzyskać zapisane hasła do wszystkich zabezpieczonych sieci, z którymi się łączyliśmy. Obsługa programu ogranicza się zaledwie do kilku kliknięć myszą.

Odzyskiwanie hasła do sieci bezprzewodowej WiFi - zdjęcie

Po uruchomieniu aplikacji w oknie pojawi się lista wszystkich zapamiętanych sieci, do których się łączyliśmy wraz z podstawowymi informacjami na ich temat. Najważniejszą informacją jest naturalnie hasło, ale oprócz tego możemy sprawdzić rodzaj zabezpieczenia danej sieci, nazwę urządzenia etc. Wszystkie informacje o sieciach możemy eksportować do dokumentów w formatach txt, htm, html, xml lub csv.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: