MOBILEEmulator Androida

Emulator Androida

Android to niezwykle popularny system operacyjny, który instaluje się przede wszystkim na mobilnych urządzeniach typu smartfony, czy tablety. Niemniej jednak możliwość instalacji przydatnych aplikacji oraz świetnych gier sprawia, że produkt Google doskonale sprawdziłby się także na komputerze. Czy jest możliwości skorzystania z Androida na klasycznym PC? Jak najbardziej! Jedyne, czego będziemy potrzebować to odpowiedni emulator. Poniższy poradni krok po kroku przedstawi, w jaki sposób skutecznie zainstalować taki emulator na dysku naszego laptopa lub komputera stacjonarnego.

 

Emulator Androida - zdjęcie

 

Wydawać by się mogło, że zainstalowanie odpowiedniego oprogramowania i skonfigurowanie go będzie skomplikowane. Nic bardziej mylnego! Jeśli będzie postępować według poniższej instrukcji, cały proces przebiegnie szybko i bezproblemowo. Na początku należy pobrać specjalną paczkę instalacyjną SDK, która przygotowana została przez twórców systemu. Chodzi o tę, która przeznaczona jest dla systemu Windows. Istnieją też wersje dla Linux'a praz MacOS.

 

Instalacja

Proces instalacyjny przebiega standardowo. Zupełnie tak, jak w przypadku większości popularnych programów. Uruchamiamy plik exe i postępujemy według instrukcji, które pojawiają się na ekranie monitora. Poniżej znajdziecie dokładny przebieg instalacji SDK dla systemu Windows XP 32-bit. Dla Windows 7 całość wygląda bardzo podobnie. Przed instalacją musimy się jednak upewnić, że folder, w którym instalujemy Androida nie zawiera żadnych polskich znaków, ani też znaków specjalnych.

 

 

Emulator Androida - zdjęcie 2

 

Konfiguracja

Po zainstalowaniu musimy jeszcze przebrnąć przez proces konfiguracyjny. Najpierw wybieramy wersję Androida, którą chcemy zainstalować. Najbardziej stabilną i do tej pory wspieraną przez większość apek jest 2.1 API7. Jest ona ponadto niezwykle stabilna i nie powinna generować żadnych problemów podczas konfiguracji.

 

Najpierw przechodzimy do zakładki Android 2.1 i kiedy już tam się znajdziemy, wybieramy wszystkie dostępne pakiety. Teraz klikamy w Install Packages i czekamy aż wszystko się zainstaluje. W czasie automatycznego rozpakowywania oraz instalacji zostaniemy kilka razy poproszeni o potwierdzenie dla danego pakietu. Za każdym razem klikamy YES.

 

Po zainstalowaniu podstawy wraz z wymaganymi pakietami w oknie programu wybieramy opcję NEW. Teraz w polu Name podajemy nazwę użytkownika (np janekkowalski). Kolej na wybór opcji Target i zaznaczenie zainstalowanej przez nas wcześniej wersji systemu Android (u nas jest to 2.1 API7). Na koniec musimy jeszcze ustawić rozmiar w polu Size. Jest to ilość miejsca na dysku twardym, przeznaczona dla systemu Android. Najlepiej podać około 10GiB - pozwoli to na instalowanie wielu dość obszernych aplikacji oraz gier. Reszta dostępnych opcji pozostaje bez zmian. Gotowe. Emulator systemu Android został właśnie poprawnie zainstalowany i skonfigurowany na naszym komputerze PC z Windowsem.

 

Emulator Androida - zdjęcie 3

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: