MOBILEAndroid: jak ustawić oddzielne dzwonki dla kontaktów

Android: jak ustawić oddzielne dzwonki dla kontaktów

W smartfonach z systemem Android, podobnie jak w starszych telefonach komórkowych jeszcze nie posiadających ekranów dotykowych mamy możliwość przypisywania różnych sygnałów dźwiękowych jako dzwonek do konkretnych kontaktów z książki tele-adresowej. Niestety z racji rozbudowania systemu oraz mnogości dostępnych opcji nie każdy wie, jak to zrobić. Poniższy tekst krok po kroku przeprowadzi Was przez ten proces. Po wszystkim bez problemu ustawicie oddzielne dzwonki dla ulubionych (bądź też wszystkich) zapisanych kontaktów. Zaczynamy!

 

Android: jak ustawić oddzielne dzwonki dla kontaktów - zdjęcie

 

Na początku warto dodać, że całość demonstrowana jest na smartfonie LG L9 z systemem Android w wersji 4.1.2. W urządzeniach innych producentów całość wygląda bardzo podobnie, niemniej jednak z racji zastosowania autorskich interfejsów może różnić się drobnymi szczegółami.

 

Na początku naszej operacji z menu głównego wybieramy Kontakty. Teraz z listy kontaktów musimy wybrać osobę, dla której chcemy przypisać oddzielny dzwonek. W prawym górnym rogu widzimy symbol ołówka (Edytuj kontakt) - klikamy w niego.

 

Android: jak ustawić oddzielne dzwonki dla kontaktów - zdjęcie 2 Android: jak ustawić oddzielne dzwonki dla kontaktów - zdjęcie 3

 

Następnie przewijamy ekran do sekcji Dzwonek domyślny i rozwijamy ją poprzez kliknięcie. W tej chwili na ekranie pojawi się lista dostępnych dzwonków. My wybieramy ten, który nas interesuje i klikamy w niego. W ten oto sposób ustawiliśmy dzwonek dla pierwszego kontaktu. Dla pozostałych stosujemy analogiczny system. 

 

Android: jak ustawić oddzielne dzwonki dla kontaktów - zdjęcie 4

 

W innych smartfonach (np. HTC z interfejsem Sense) cały proces nieco odbiega od opisanego powyżej. Tutaj wchodzimy w Kontakty, wybieramy interesujący nas kontakt i klikamy w sekcję Dzwonek, gdzie zostanie rozwinięta lista (bez konieczności wybierania edycji kontaktu) melodii. Wybieramy jedną z nich i klikamy OK - gotowe!

 

Jeżeli zaś chcielibyśmy ustawić jako dzwonek jeden z plików mp3, który mamy zapisany w pamięci wewnętrznej lub na karcie microSD to całość wygląda nieco inaczej:

W menu głównym wybieramy opcję Muzyka. Następnie uruchamiamy interesujący nas utwór. W trakcie jego trwania klikamy na Opcje i z rozwiniętego menu wybieramy Ustaw jako dzwonek.

 

Android: jak ustawić oddzielne dzwonki dla kontaktów - zdjęcie 5 Android: jak ustawić oddzielne dzwonki dla kontaktów - zdjęcie 6 Android: jak ustawić oddzielne dzwonki dla kontaktów - zdjęcie 7

 

Teraz należy wrócić do listy kontaktów, wybrać kontakt dla którego chcemy ustawić dany utwór, wejść do sekcji Dzwonek i ją rozwinąć. Zauważymy, że na liście pojawił się wybrany przez nas wcześniej utwór muzyczny, który bez problemu możemy przypisać do jednego lub kilku kontaktów.

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Android: jak ustawić oddzielne dzwonki dla kontaktów

  • ~ xxx niestety opcja nie działa ponieważ nie jest widoczna
  • ~ lasmix poprawka do mojego wpisu dzwoniący jest sygnalizowany dzwonkiem fabrycznym
  • ~ lasmix W moim Alcatel one touch pop s3 przy dodawaniu dzwonka do kontaktu czyta mp3,a po zatwierdzeniu kontakt do mnie dzwoniący jest sygnalizowany dzwonkiem ogólnym .W przypadku gdy dodam do kontaktu dzwonek 'fabryczny' wszystko jest ok.Czy jest jakaś metoda by mp3 połączyć z kontaktem?

PARTNERZY SERWISU: