MOBILEJak w Photoshopie zrobić kolaż?

Jak w Photoshopie zrobić kolaż?

Początkowo Photoshop wydaje się trudnym w obsłudze narzędziem naszpikowanym nieznanymi opcjami i dodatkami. Wystarczy jednak krótki trening, aby ten niedostępny program stał się potężnym narzędziem do różnych operacji. Tym razem sprawdźmy, jak w Photoshopie zrobić kolaż?

Kolaż to grafika składająca się z wielu nałożonych na siebie elementów przypominająca nieco rozsypane na stole zdjęcia. Aby wykonać tego typu połączenie w programie Photoshop, w pierwszej kolejności uruchamiamy PS’a, a następnie wybieramy zdjęcia, które chcemy umieścić w kolażu. Oprócz tego tworzymy nowy czysty dokument, w którym będziemy układać zdjęcia.

Jak w Photoshopie zrobić kolaż? - zdjęcie

Jeśli chcemy stworzyć prosty kolaż, wystarczy zaznaczyć elementy, które chcemy w nim umieścić korzystając z „Zaznaczenia prostokątnego”. Następnie naciskamy kombinację klawiszy Ctrl+C i przechodzimy do czystego dokumentu, gdzie wklejamy skopiowany element – Ctrl+V.

Jak w Photoshopie zrobić kolaż? - zdjęcie 2

Po wklejeniu elementu na czystym dokumencie, możemy go ustawić. W tym celu przechodzimy do „Edycja”, a następnie „Swobodnie przekształć” lub „Przekształć”. Następnie możemy zmienić perspektywę, obrócić zdjęcie, zmienić rozmiar etc. Oczywiście możemy również dodawać filtry, zmieniać kolory itp.

Jak w Photoshopie zrobić kolaż? - zdjęcie 3

Podobną operację wykonujemy do tego momentu, aż na kolażu znajdą się wszystkie zdjęcia, które chcieliśmy tam wkleić. Każde zaznaczamy, kopiujemy i wklejamy do nowego dokumentu. Następnie, dokonujemy niezbędnych poprawek, takich jak skalowanie, przekształcenie czy przesunięcie w odpowiednie miejsce etc. Po zakończonej edycji należy w menu wybrać „Warstwa”, a następnie „Spłaszcz obrazek”. Po wykonaniu tych operacji zapisujemy gotowy kolaż.

Jak w Photoshopie zrobić kolaż? - zdjęcie 4

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: