MOBILEJak i czym otworzyć plik UIF?

Jak i czym otworzyć plik UIF?

Przed nami kolejna porada dla tych, którzy mają spore problemy z otwarciem plików w nieznanych im formatach. Tym razem sprawdzimy jak i czym otworzyć plik w formacie UIF, czyli Universal Image Format.

Jak sama nazwa wskazuje, plik UIF (Universal Image Format) to po prostu obraz płyty podobny do ISO. Najprostszą metodą jest skorzystanie z odpowiedniego programu, takiego jak MagicISO (lub Power ISO). W naszym przypadku wykorzystamy program MagicISO, czyli bardzo przydatne i proste w obsłudze, choć posiadające mnóstwo ciekawych funkcji narzędzie, które w głównej mierze służy do tworzenia obrazów dysków CD, DVD, czy też Blu-ray, nagrywania płyt, wykonywania kopii zapasowych płyt różnych formatów etc. Oprócz tego nie stosi nic na przeszkodzie, aby wykorzystać program do sprawdzenia zawartości pliku UIF.

Po pobraniu, zainstalowaniu i uruchomieniu programu (w oknie powitalnym klikamy na Try it!) pojawi się główne okno programu.

Jak i czym otworzyć plik UIF? - zdjęcie

W lewym dolnym rogu znajdziemy drzewko eksploratora, za pomocą którego przenosimy się do lokalizacji, w której zapisaliśmy plik UIF. Po prawej stronie znajdziemy zwartość tego folderu. Teraz wystarczy dwukrotnie kliknąć na pliku UIF, a w sekcji wyżej pojawi się jego zawartość. Teraz wystarczy zaznaczyć wyświetlone pliki, kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać Extract.

Autor

Kamil
2+2=

Komentarze - Jak i czym otworzyć plik UIF?

  • ~ QSYS dzieX

PARTNERZY SERWISU: