MOBILEJak i czym otworzyć plik JAR?

Jak i czym otworzyć plik JAR?

Zazwyczaj w większości przypadków posiadamy odpowiedni program do otworzenia wielu plików w różnych formatach. Niestety czasami zdarza się, że jakiś plik jest wyjątkowo odporny. Przykładem może być nietypowy plik JAR. Sprawdźmy więc, co to takiego oraz czym to otworzyć?

JAR (skrót od ang. Java ARchive) to po prostu specjalne archiwum ZIP używane do strukturalizacji i kompresji plików klas języka Java oraz powiązanych z nimi metadanych. Mówiąc w wielkim skrócie, pliki z rozszerzeniem JAR to aplikacje napisane w języku Java, w większości przypadków przeznaczone na starsze telefony komórkowe np. z systemem Symbian. Nie oznacza to jednak, że możemy je otworzyć tylko na telefonie komórkowym – w języku Java bardzo często powstają również różne aplikacje w Windowsie. Możemy więc spróbować otworzyć taki plik w telefonie komórkowym – po uprzednim wgraniu pliku do pamięci urządzenia – jak również spróbować otworzyć plik za pomocą programu komputerowego, na przykład WinRAR.

Jak i czym otworzyć plik JAR? - zdjęcie

WinRAR to prawdopodobnie najpopularniejszy program służący do kompresji i dekompresji plików dostępny obecnie w sieci. Ostatnio pojawiła się piata generacja jednej z najlepszych aplikacji tego typu na świecie. Program jest bardzo niewielki, ważący około 2 MB program, który jest w stanie poradzić sobie z ogromnymi ilościami plików do zarchiwizowania. Dowód? WinRAR może pracować z archiwami o wielkości nawet 8 mld gigabajtów, dzięki czemu jesteśmy w stanie zarchiwizować ogromną bazę danych nawet dużej korporacji. Obsługa programu jest bardzo prosta i nawet początkujący użytkownicy opanują wszystkie opcje, choć ostrożni i niedoświadczeni mogą skorzystać z wbudowanego kreatora, który pozwala dotrzeć niemal do wszystkich funkcji programu prowadząc od początku do końca za rękę.

Aby otworzyć plik JAR w programie WinRAR, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na dany plik, a następnie z menu kontekstowego wybrać Otwórz za pomocą, a następnie wybrać program WinRAR. Możemy również otworzyć plik JAR przeciągając go na okno programu metodą przeciągnij-i-upuść.

Autor

Kamil
2+2=

Komentarze - Jak i czym otworzyć plik JAR?

  • ~ drops Nawet ciekawe przydatne dla początkujących. fajne to jest :D chociaż, że ja używam od dawna WinRAR`a.

PARTNERZY SERWISU: