INTERNETGdzie znaleźć napisy do filmów i seriali?

Gdzie znaleźć napisy do filmów i seriali?

Jeśli chcemy wyszukać napisu do ulubionego filmu lub najnowszego odcinka serialu, możemy co prawda szukać w sieci i stracić na tym kilkanaście albo kilkadziesiąt minut – testowanie, pobierania, sprawdzanie, kasowanie etc. – ale zamiast tracić czas, lepiej skorzystać ze specjalnego programu i już po kilku chwilach przejść do oglądania.

 

Zamiast błądzić po sieci w poszukiwaniu napisów do konkretnej wersji filmu lub serialu, lepiej zainstalować dedykowaną aplikację, aby skrócić czas wyszukiwania napisów praktycznie do kilku chwil. Wystarczy kilka kliknięć, aby idealnie dopasowane napisy pojawiły się w folderze z materiałem wideo. Co prawda w sieci znajdziemy kilka ciekawych alternatyw, ale wśród nich na uwagę zasługuje Sublight.

 

Gdzie znaleźć napisy do filmów i seriali? - zdjęcie

 

Gdzie znaleźć napisy do filmów i seriali? - zdjęcie 2

 

Sublight to bardzo prosty w obsłudze i niewielki program, za pomocą którego szybko i sprawnie pobierzemy napisy do ulubionych filmów oraz seriali. Co ciekawe, program potrafi nie tylko pobrać napisy w języku polskim, ale również w niespełna 50 innych językach. Jedną z największych zalet programu jest przede wszystkim prosty i jasny interfejs, dzięki czemu nawet początkujący użytkownicy poradzą sobie z obsługą wszystkich opcji i funkcji. Jeśli chodzi o fundamentalną funkcję pobierania napisów, możemy skorzystać z dwóch możliwości. Najprostszą metodą jest wpisanie nazwy filmu lub serialu, choć wygodniejszą metodą wydaje się wybranie konkretnego pliku z filmem, do którego mają zostać pobrane napisy. Taki sposób pozwala na wyszukanie napisów, które będą idealnie pasowały do konkretnej wersji.

 

Korzystanie z programu Sublight

 

Po zainstalowaniu programu oraz przeprowadzeniu darmowej rejestracji i wstępnej konfiguracji, możemy przejść do sedna, czyli wyszukiwania napisów. Jak już wspomniałem, sposobów jest co najmniej dwa, choć na dobrą sprawę dowolność jest bardzo szeroka. Możemy przeciągnąć plik wideo na specjalne miejsce w lewym górnym rogu, wpisać manualnie tytuł filmu lub skorzystać z opcji pobierania napisów w menu kontekstowym po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na wybrany plik z filmem.

 

Gdzie znaleźć napisy do filmów i seriali? - zdjęcie 3

 

Jeśli wybraliśmy sposób z przeciągnięciem, po chwili po prawej stronie pojawi się dokładny tytuł filmu lub serialu, a nam pozostaje nacisnąć przycisk Search. Po chwili napisy zostaną wyszukane – aby uruchomić film z napisami na powiązanym odtwarzaczu, wystarczy kliknąć dwukrotnie w wybraną pozycję. Możemy również pobrać napisy i zapisać je w katalogu z filmem, aby przenieść cały folder na pamięć USB lub odtworzyć film na innym urządzeniu lub odtwarzaczu.

 

Sprawdź, gdzie znaleźć napisy do filmów.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: