KOMPUTERProblemy z domową siecią LAN - komputery się nie widzą

Problemy z domową siecią LAN - komputery się nie widzą

Jeśli masz problem z domową siecią LAN i komputery się nie widzą może to oznaczać, że komputer lub inne urządzenia nie są w sieci. W tym poradniku przedstawiamy praktyczne sposoby na rozwiązanie problemów z domową siecią LAN.

 

Problemy z domową siecią LAN - komputery się nie widzą - zdjęcie

Jeśli w folderze Sieć nie widać komputerów lub innych urządzeń to prawdopodobnie nie są podłączone do sieci. Należy wówczas podłączyć komputery do routera lub połączyć z siecią za pomocą opcji Połącz z kreatorem sieci.

Jeśli mamy pewność, że komputery są w sieci to należy wykonać Diagnostykę sieci – w tym celu w obszarze powiadomień klikamy prawym przyciskiem myszy ikonkę sieci, po czym wybieramy opcję Diagnozuj i napraw.

Możliwe również, że w opcjach mieliśmy wyłączone ustawienie odnajdywania sieci komputera. W takim przypadku uruchamiamy menu Start --> Panel Sterowania --> Sieć i Internet --> Centrum sieci i udostępniania. Rozwijamy sekcję Wykrywanie sieci, klikając pozycję Włącz wykrywanie sieci, po czym potwierdzamy przyciskiem Zastosuj.

Włączanie odnajdywania sieci:

1. Przechodzimy do menu Start --> Panel Sterowania. W polu wyszukiwania wpisujemy sieć, po czym klikamy Centrum sieci i udostępniania, a następnie w oknie po lewej stronie wybieramy pozycję Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania.

2. Klikając w cudzysłów ostrokątny rozwijamy bieżący profil sieci.

3. Następnie wybieramy opcję Włącz odnajdywanie sieci, po czym klikamy Zapisz zmiany. W przypadku pojawienia się monitu podajemy lub potwierdzamy hasło administratora.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: