SOFTWAREJak aktywować Windows?

Jak aktywować Windows?

System Microsoft Windows to bez wątpienia najpopularniejszy system operacyjny na świecie, który gości na większości komputerów. Po zakupie i instalacji systemu, nie musimy go od razu aktywować, jak to miało miejsce w przeszłości, ale po warto to zrobić przed upływem 30 dni od momentu instalacji lub uruchomienia nowego komputera. Sprawdźmy, jak to zrobić.

Najprostszym sposobem na aktywację systemu jest aktywacja za pomocą połączenia internetowego. Możemy ją przeprowadzić już po instalacji wszystkich niezbędnych programów, pakietów antywirusowych etc. Aby przeprowadzić aktywację, w pierwszym kroku należy otworzyć okno aktywacji systemu Windows. W tym celu klikamy na przycisk Start, a następnie prawym przyciskiem myszy na pozycji Komputer – z menu kontekstowego wybieramy Właściwości i klikamy na pozycję Aktywuj system Windows teraz.

Jak aktywować Windows? - zdjęcie

Po chwili system postara się wykryć aktywne połączenie internetowe. Jeśli się to uda, klikamy na opcję Aktywuj produkt Windows teraz w trybie online. Do tej akcji niezbędne są uprawnienia administratora, dlatego więc jeśli zostanie wyświetlony monit o hasło administratora lub potwierdzenie należy wpisać hasło oraz potwierdzić. Po chwili pojawi się monit z prośbą o wpisanie klucza produktu systemu Windows – po wpisaniu klikamy na Dalej i postępujemy zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: