SOFTWAREYes searches – jak usunąć?

Yes searches – jak usunąć?

Niechciane komponenty w przeglądarkach to dość powszechny problem większości początkujących użytkowników komputera. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, aby „złapać” niechciany dodatek. Przykładem jest Yes searches – jak się tego pozbyć?

 

O ile tradycyjny pakiet antywirusowy nie poradzi sobie z niechcianym dodatkiem, warto skorzystać z dedykowanego narzędzia, na przykład AdwCleaner. Aplikacja jest prosta w obsłudze, zaś jej główną zaletą jest skuteczne i szybkie usuwanie niechcianego oprogramowania oraz programów szpiegujących, które śledzą użytkownika w sieci.

 

Oprócz tego AdwCleaner poradzi sobie z usunięciem niepożądanych pasków narzędziowych czy też elementów wyświetlających reklamy. Program dodatkowo skanuje rejestr systemu Windows, z którego usuwane są również zbędne wpisy. Często podczas instalacji różnych programów „przy okazji” instalowane są dodatkowe elementy, bez naszej zgody. Opisywany program to idealne rozwiązanie tego typu problemów.

 

Aby usunąć Yes Searches, możemy także przejść do Panelu Sterowania, tam następnie wybieramy opcję Programy - Odinstaluj programy i na liście wyszukujemy pozycje związane z niechcianymi dodatkami. Warto posortować listę według daty - łatwiej będzie zlokalizować pozycje, które zostały niedawno zainstalowane.

 

Jeśli odinstalowaliśmy wszystkie niechciane komponenty, musimy zrestartować ustawienia wszystkich przeglądarek internetowych. Co prawda wiąże się to z wykasowaniem historii przeglądania, haseł i zapamiętanych formularzy, ale to pewne rozwiązanie pozbycia się złośliwego oprogramowania. 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: