SOFTWAREJak usunąć stronę w WORD?

Jak usunąć stronę w WORD?

Korzystanie z edytora tekstu WORD stało się niemal standardem w każdej firmie, ale i w domu. Niestety mimo prostej obsługi, niektóre funkcje i możliwości są nieznane. Przykładowo: Jak usunąć pustą stronę w WORD?

 

Aby usunąć stronę w WORD musimy najpierw sprawdzić, jakie niewidoczne znaki się na niej znajdują. W tym celu należy włączyć pokazywanie znaków formatowania. Aby to zrobić, wciskamy kombinację klawiszy CTRL+SHIFT+8 albo odnajdujemy na pasku narzędzi programu Word charakterystyczny symbol odwróconej literki P z podwójną kreską. Jest to znacznik akapitu i po włączeniu będzie pojawiał się zawsze na końcu każdego akapitu, pustego bądź nie.

 

Jeśli na pustej stronie, którą chcemy usunąć znajduje się wskaźnik, wystarczy usunąć akapit, aby WORD automatycznie usunął zbędną stronę.

Autor

Kamil
2+2=

Komentarze - Jak usunąć stronę w WORD?

  • ~ IGor Niestety to nie działa, przynajmniej w wordzie 2013. Chodzi o sytuację, w której puste strony pojawiają się tylko na podglądzie wydruku lub po przekonwertowaniu dokumentu do pdf. Nie potrafię tego w żaden sposób usunąć. W samym dokumencie word (tj. na ekranie) są niewidoczne (tak, jakby ich nie było), jednak pokazująca się w lewym dolnym rogu liczba stron te puste strony uwzględnia. Również żadne dodatkowe wskaźniki akapitów, czy podziałów stron lub sekcji nie pojawiają się po ich wyświetleniu. Na podglądzie wydruku, gdy najadę na taką pustą stronę kursorem, kursor zamienia się w czerwone przekreślone kółko. Zaznaczam, że te nadmiarowe puste strony pojawiają się pomiędzy sekcjami dokumentu.
  • ~ gosc Dziekuje - pomocne :)

PARTNERZY SERWISU: