SOFTWAREJak zrobić screena na komputerze?

Jak zrobić screena na komputerze?

Czasami pobranie zdjęcia nie jest możliwe. Innym razem chcemy zapisać kawałek strony, witryny internetowej czy też wybrany wycinek pulpitu. Jak to zrobić? Sprawdźmy, jak szybko i prosto wykonać screen na komputerze.

 

Najprostszym sposobem jest zainstalowanie i skorzystanie z dedykowanej aplikacji, która będzie wygodna, wielofunkcyjna i intuicyjna. Jeśli jednak ktoś robi zrzuty ekranu bardzo rzadko, instalowanie dodatkowego programu mija się z celem. Warto zatem znać sposób, który pozwoli wykonać screen ekranu bez używania do tego celu jakiegokolwiek zewnętrznego programu. Wystarczy tylko system Windows i podstawowa aplikacja graficzna np. Paint.

 

Jak zrobić screena na komputerze? - zdjęcie

 

Aby wykonać screen na komputerze naciskamy klawisz Prt Sc (Print Screen) na klawiaturze. Znajduje się on po prawej stronie nad klawiszami Enter oraz klawiszami kierunkowymi. Zdjęcie ekranu z jego aktualną zawartością zapisze się w zasobniku systemowym, dzięki czemu będziemy mogli wkleić je w dowolnym programie graficznym. W tym celu wystarczy otworzyć program Paint, a następnie wcisnąć kombinację Ctrl + V. Następnie możemy wklejony obraz przyciąć lub wyciąć wybrany element.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: