SOFTWAREJak naprawić Windows 7?

Jak naprawić Windows 7?

Czasami nawet duża doza ostrożności nie wystarczy, by zachować system Windows 7 w idealnym stanie. Instalacja programu, atak wirusa, błąd użytkownika – wiele czynników może wpłynąć na uszkodzenie systemu. Na szczęście nie zawsze kończy się to czasochłonną reinstalacją systemu. Istnieje bowiem pewien sposób na naprawę Windowsa 7.

Co ciekawe, aby naprawić system operacyjny nie jest konieczny żaden zewnętrzny program, gdyż narzędzia służące do naprawy zintegrowane są z systemem operacyjnym – wystarczy wpisać kilka poleceń, aby z nich skorzystać. W pierwszej kolejności przechodzimy do Menu Start, a następnie wpisujemy komendę cmd, by wywołać wiersz poleceń, po czym naciskamy Enter.

Jak naprawić Windows 7? - zdjęcie

Następnie w wierszu poleceń wpisujemy SFC i naciskamy Enter, aby wyświetlić listę wszystkich dostępnych opcji.

Jak naprawić Windows 7? - zdjęcie 2

Nas interesuje pierwsza opcja, czyli SCANNOW. Aby przeprowadzić skanowanie wszystkich plików systemowych oraz ich ewentualną naprawę, wpisujemy sfc/SCANNOW i naciskamy Enter. Po chwili zacznie się skanowanie systemu w poszukiwaniu błędów. Należy pamiętać, że może to potrwać nawet kilkanaście minut i w międzyczasie może być konieczne włożenie płyty z systemem operacyjnym do napędu w celu dogrania brakujących lub uszkodzonych plików.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: