SOFTWAREBłąd konfiguracji DirectX, wystąpił błąd wewnętrzny – jak naprawić?

Błąd konfiguracji DirectX, wystąpił błąd wewnętrzny – jak naprawić?

Często podczas instalacji programów i gier pojawia się błąd konfiguracji DirectX z adnotacją o błędzie wewnętrznym. Taki błąd przerywa proces instalacji i pojawia się przy każdej próbie. Jak sobie z tym poradzić?

 

Błąd wewnętrzny konfiguracji DirectX może mieć dwie przyczyny. Jedną z nich mogą być bardzo stare i nieaktualne sterowniki karty graficznej. Drugą zaś uszkodzone lub niekompletne pakiety DirectX w systemie. Może również się zdarzyć, że przyczyną jest uszkodzony system operacyjny. W tym ostatnim przypadku rozwiązaniem może być nawet format systemu oraz wgranie wszystkiego od nowa, ale zanim podejmiemy tak drastyczne kroki warto spróbować dwóch pierwszych rozwiązań.

 

W pierwszej kolejności należy odszukać i w razie potrzeby zaktualizować sterowniki karty graficznej. Przestarzałe sterowniki mogą mieć wpływ zarówno na wydajność w grach, ale również ogólną stabilność oraz bezpieczeństwo systemu. Stare sterowniki mogą również blokować możliwość instalacji nowych gier, które wymagają najnowszych rozwiązań. Aby pobrać najnowsze sterowniki wystarczy odwiedzić stronę internetową producenta karty graficznej i w dziale pobierania odszukać konkretny model karty graficznej.

 

Drugim rozwiązaniem jest pobranie i zainstalowanie pakietów DirectX. Może się bowiem zdarzyć, że w komputerze zainstalowane są bardzo stare pakiety lub te istniejące są uszkodzone tj. brakuje kluczowych plików i innych elementów. Aby pobrać najnowsze pakiety DirectX wystarczy odwiedzić stronę suportu firmy Microsoft, a następnie odszukać odpowiedni dział związany z pakietami DirectX. W tym miejscu uzyskamy również informacje o tym, jak sprawdzić poprawność oraz spójność pakietów już zainstalowanych w systemie.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: